У Чорнобилі помітили стадо здичавілих корів

У Чорнобилі помітили стадо здичавілих корів


У Чорнобильській зоні знову помітили стало здичавілих корів, які з 2016 року самостійно живуть та шукають собі їжу, пише Успіх in UA.

Про це повідомили в пресслужбі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Вони використовують закинуті будівлі для захисту від негоди, зазначає “Журнал “Тваринництво сьогодні” у Facebook.

Тварини пережили російську окупацію, а їх кількість – збільшилась.

“Вже кілька років поспіль співробітники Заповідника спостерігають за дивним, як на погляд пересічного обивателя, феноменом: стадом здичавілих корів, які прекрасно почувають себе в зоні відчуження в будь-яку пору року”, – розповіли в пресслужбі.

За словами фахівців Заповідника, корів тримали “самосели” в місті Чорнобиль та селі Луб’янка (в останньому було 7 голів). Коли в 2016 році померли їх господарі, стадо почало жити на волі. Тварини належить до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи.

Читайте також: На півночі України розпочали зимову підгодівлю диких тварин

“Як й інші мешканці Заповідника, здичавілі корови часто використовують покинуті будівлі для захисту від вітру та опадів. Вони вгодовані, тобто проблем з кормами для них не існує. Взимку, коли випадає сніг, викопують суху траву копитами. У корів нема потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят”, – уточнили в пресслужбі.

У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Тварини пережили російську окупацію і продовжують освоювати простори Заповідника.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *