У Китаї знайшли кістки оракула Х століття до нашої ери, які використовували для ворожіння

У Китаї знайшли кістки оракула Х століття до нашої ери, які використовували для ворожіння


Під час розкопок на археологічній ділянці в Пуяні у Китаї були знайдені кістяні елементи, які використовувалися для «ворожінь» і «давніх жертвоприношень», пише Успіх in UA.

Нещодавно виявилося, що ця археологічна пам’ятка є стародавнім китайським містом, відомим як «Гань» від періоду Воюючих царств (475 р. до н. е. – 221 р. до н. е.) до династії Хань (206 р. до н. е. – 220 р. н. е.).

Велика стіна розділяє стародавні руїни на дві частини. Знайдено понад 40 стародавніх гробниць. З подібними довгими та вузькими конструкціями, ці гробниці дали багато похоронних артефактів, включаючи шахові фігури, кераміку та бронзові дзеркала.

У Китаї знайшли кістки оракула Х століття до нашої ери, які використовували для ворожіння

Археолог Цюй Фулінь сказав, що, виходячи з довгої та вузької конфігурації гробниць, а також великої кількості кераміки та бронзових реліквій, вони «дуже ймовірно були побудовані за часів Хань, зокрема династії Західна Хань [206 р. до н. е. – 25 р. н. е.]», повідомляє arkeonews.net.

Найрідкіснішим і найдивовижнішим предметом, знайденим серед реліквій цього місця, є партія кістяних фрагментів, загалом 10 штук. Кожна була вписана стародавньою китайською порядковою системою, відомою як Десять небесних стебел і Дванадцять земних гілок, або Тяньган (Дічжі) китайською. На поверхні цих кістяних накладок виявлено залишки кіноварної фарби.

Небесні стебла і земні гілки – системи відліку часу в стародавньому Китаї. Ці дві системи підрахунку, спочатку засновані на спостереженнях за небом, дуже впливали на багато аспектів повсякденного життя в Китаї та поширилися в інших частинах Азії.

Ці дві системи використовувалися майже з самого початку історії Китаю, за часів династії Шан. Археологи виявили шматок кістки оракула 1000 р. до н.е., на якому було вирізано повний шістьдесятковий цикл, який складався з небесних стебел і земних гілок.

Хоча багато людей вважають, що це рудиментарний календар, яким користувалися правителі Шан, деякі вчені з цим не погоджуються. Наприклад, Сюн Ган, експерт з китайської народної культури, сказав, що через дорогоцінність кістки як матеріалу для різьблення ці листочки навряд чи використовувалися як календар, незважаючи на наявність 10 небесних стебел і 12 земних гілок, які в основному були пов’язані з давніми китайськими астрономічними календарями.

У Китаї знайшли кістки оракула Х століття до нашої ери, які використовували для ворожіння

Ці уламки кісток, швидше за все, були об’єктами, які використовувалися для «ворожіння» та «давніх жертвоприношень», підкреслив Сюн. Він також додав, що ці накладки з кісток «часто виготовлялися з кісток тварин, таких як бики», і вони дуже репрезентують культуру династії Західна Хань.

Кістки оракула – це кістки тварин, які використовувалися в стародавніх китайських церемоніях ворожіння. Зазвичай вони виготовляються з кістки бичачої лопатки або нижньої частини панцира черепахи.

Читайте також: У Кенії виявили «аркаду» з висічених у скелі стародавніх ігрових дощок манкала

Церемонія ворожіння на кістці оракула була способом отримати керівництво від божеств або предків. Люди шукали поради на різні теми: від військової стратегії, врожаю, пологів і полювання до причини зубного болю короля.

Історія міста Ган також була розкрита після археологічних розкопок. Колись це була васальна держава, починаючи з династії Західна Чжоу. Подібно до цього, існувало інше стародавнє місто під назвою «Ці», що датується весняно-осіннім періодом (770–476 рр. до н. е.), яке також було засноване в Пуяні.

«Виявлене стародавнє місто також проливає світло на дослідження систем міського планування та будівництва династії Хань», — сказав археолог Цюй Фулінь.

Проект розкопок здійснив Інститут культурної спадщини та археології провінції Хенань.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *