У Китаї знайшли гриб віком 160 млн років, який змінив уявлення про еволюцію мікроорганізмів

У Китаї знайшли гриб віком 160 млн років, який змінив уявлення про еволюцію мікроорганізмів


Гриб, що 160 мільйонів років тому проникав у деревину як мікроскопічний спис, змінює наше розуміння еволюції грибів, пише Успіх in UA.

Унікальне відкриття, здійснене китайськими вченими під керівництвом доктора Нінга Тяня та доктора Йонгдона Вана, виявило у скам’янілому дереві з північного сходу Китаю гіфи синьо-плямистого гриба, які датуються юрським періодом, повідомляє cikavosti.com.

Це найдавніший зразок такої групи грибів, на 80 мільйонів років старший за попередні знахідки з Південної Африки.

За словами доктора Тяня: “На відміну від грибів, що розкладають деревину ферментативно, синьо-плямисті гриби механічно проривають клітинні стінки деревини”.

Така здатність до проникнення вказує на складну екологічну адаптацію.

Синьо-плямисті гриби не розкладають лігноцелюлозу, але спричиняють значне знебарвлення деревини, що послаблює дерева. Їхні гіфи проникають крізь клітинні стінки за допомогою спеціалізованих структур – «проникних кілочків», що надає їм схожість з мікроскопічною зброєю. Цей механізм проникнення вважається головною ідентифікаційною ознакою групи. Нове відкриття підтримується мікроскопічними ознаками пігментації, типовими для сучасних синьоцвітих грибів.

Гіпотеза про те, що синьо-плямисті гриби взаємодіяли з комахами ще до появи підродини короїдів Scolytinae, змінює наше бачення юрських екосистем.

Читайте також: В Ірландії знайшли гриби, які перетворюють павуків на “зомбі”

Доктор Ван зазначає: “Ймовірним вектором поширення спор були інші деревоколонізуючі комахи, поширені в юрському періоді”.

Це свідчить про складні екологічні зв’язки між грибами, рослинами та комахами вже в мезозої. Знахідка є важливим кроком до розуміння еволюційної історії грибів, які раніше залишали лише молекулярні сліди.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *