У Хорватії знайшли 2500-річний греко-іллірійський шолом

У Хорватії знайшли 2500-річний греко-іллірійський шолом


Археологи знайшли 2500-річний греко-ілірійський шолом під час розкопок у районі Гоміла в місті Закоторац на хорватському півострові Пелешац, пише Успіх in UA.

Та сама команда, яка знайшла греко-ілірійський шолом у 2020 році в тому ж місці, знайшла ще одщин артефакт, який, згідно з першим аналізом, старший за знайдений раніше. Попередній екземпляр, швидше за все, належав члену воєнної еліти, який був похований там, оскільки його було виявлено в могилі з уламками залізної зброї, повідомляє arkeonews.net.

Про сенсаційне відкриття повідомила Марта Калебота, археолог міського музею Корчули та член групи археологів, які проводили розкопки в Закоторці.

«Хрвоє підняв камінь і почав кричати, що він теж знайшов шолом! Мало сказати, що це феноменальне відчуття. Я дуже схвильованк, дивовижна знахідка, і вдруге. Цей шолом знайшли за десять метрів по прямій від місця, де знайшли перший. Він трохи інший, він дещо суперечить твердженням, які змушують нас зробити висновок, що те, що було знайдено зараз, датується VI століттям до нашої ери, що означає, що він старіший, ніж перший, але нам потрібно проводити дослідження далі», – сказав археолог Калебота.

У Хорватії знайшли 2500-річний греко-іллірійський шолом

Висловився щодо знахідки і археолог, якому вона, власне, і трапилася.

«Що дуже цікаво, тут в одному місці з’являються два різні типи, що говорить про континуитет влади відповідної громади. Ці шоломи завжди були символом якогось статусу та влади», — сказав професор Хрвоє Потребіца з кафедри археології філософського факультету в Загребі.

Обидва знайдені шоломи мають різні типи та дати: Шолом, виявлений у 2020 році, належав до типу, який зазвичай використовувався в Греції та Іллірії в IV столітті до нашої ери. Це був відкритий шолом з прямокутним перерізом обличчя та декоративними краями. Вважається, що нещодавно знайдений шолом датується VI століттям до нашої ери і є надзвичайно рідкісним. Виявлення двох різних греко-іллірійських шоломів на одному місці є безпрецедентним.

Читайте також: Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Ця знахідка разом із великою кількістю одягу, прикрас і похоронних артефактів, знайдених з початку розкопок, значно розширює знання про похоронну практику іллірійських громад у другій половині І тисячоліття до нашої ери.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *