У Казахстані знайшли унікальні артефакти періоду держави Кангюй

У Казахстані знайшли унікальні артефакти періоду держави Кангюй


Археологи з Південно-Казахстанського педагогічного університету імені Озбекалі Джанібекова нещодавно зробили кілька відкриттів під час розкопок трьох курганів у могильнику Толебайтобе, в Туркестанській області Казахстану, пише Успіх in UA.

Артефакти, які вони розкопали, датуються періодом держави Кангюй.

Серед найцікавіших знахідок — вишукані ювелірні вироби, зокрема золоті сережки у формі місяця, прикрашені дорогоцінним камінням, тонко виготовлений глечик і наконечник стріли, що використовували для полювання на птахів. Ці предмети демонструють витончені ювелірні техніки епохи Кангюй, повідомляє focus.ua.

Особливо примітною знахідкою є бронзове дзеркало часів династії Хань, яке належало знатній жінці. Це кругле дзеркало, прикрашене вісьмома дугами та центральним отвором, свідчить про високий статус його власниці. Подібні дзеркала раніше знаходили в Афганістані та могили хунну, що свідчить про їх широке використання та торгівлю.

У Казахстані знайшли унікальні артефакти періоду держави Кангюй

Ці артефакти свідчать про зв’язки держави Кангюй з такими могутніми імперіями, як Рим, Візантія, Кушан та Китай, виділяючи їхні дипломатичні та торговельні відносини вздовж Великого Шовкового шляху. Самі кургани датуються періодом між другим століттям до нашої ери та четвертим століттям нашої ери.

Читайте також: У Чехії знайшли унікальний 900-річний скарб

У майбутньому ці важливі артефакти передадуть до Національного музею Казахстану, що дозволить ширшій аудиторії оцінити та вивчити їх. Відкриття не лише демонструють багату культурну спадщину держави Кангюй, але й пропонують нове розуміння розгалужених торговельних мереж і культурних обмінів, що відбувалися вздовж Великого Шовкового шляху.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *