У Казахстані знайшли мавзолей епохи Золотої Орди

У Казахстані знайшли мавзолей епохи Золотої Орди


У Коргалжинському районі Акмолинської області, центральній частині Казахстану, археологи виявили залишки мавзолею, який датується епохою Золотої Орди, пише Успіх in UA.

Фактично, це вже третя історична пам’ятка, виявлена тут, що поповнює список значущих знахідок в регіоні.

Унікальність цієї знахідки полягає в її восьмикутній структурі. Кожна сторона мавзолею має довжину трохи більш як 1,5 м, а діаметр — приблизно 4,5 м. Будівельні матеріали включають обпалену та напівобпалену цеглу, скріплену вапняним розчином. Варто зазначити, що мавзолей знаходився у місцевості, яка колись вважалася місцем паломництва, а навпроти нього знайдено могилу, повідомляє focus.ua.

У Казахстані знайшли мавзолей епохи Золотої Орди

На жаль, через розташування на сільськогосподарських землях стан мавзолею вважається незадовільним. Крім того, науковці, які беруть участь у розкопках, помітили сліди попередніх пограбувань, що призвело до відсутності людських останків у поховальних спорудах.

Серед знахідок, зроблених дослідниками, — різні предмети побуту. Фахівці сподіваються, що ця знахідка проллє світло на поховальні звичаї, релігійні традиції та загальну культуру Золотої Орди.

У Казахстані знайшли мавзолей епохи Золотої Орди

Наявність цього мавзолею свідчить про існування раніше невідомого культурного, політичного і сакрального центру, пов’язаного з кочовими ордами, що колись населяли степи Казахстану. Золота Орда, також відома як Улуг Улус або “Велика держава” тюркською мовою, виникла як монгольське, а пізніше тюркізоване ханство у складі Монгольської імперії в 13 столітті.

Читайте також: У Казахстані знайшли унікальну золоту пряжку із зображенням обличчя турецького кагана

У період свого розквіту територія Золотої Орди простягалася від Карпатських гір на сході Європи до сибірських степів. На півдні її землі межували з Чорним морем, Кавказькими горами і територіями, контрольованими монгольською династією, відомою як Іль-хани.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “У Казахстані знайшли мавзолей епохи Золотої Орди”

  1. Аватар Ок
    Ок

    Нехай в кремль зайдуть. Там орда в живому вигляді…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *