Вчені з Університету Саскачевана, Канада, виявили поселення, якому майже 11 000 років. Дослідники вважають, що це відкриття переписує історію стародавніх цивілізацій, що мешкають у Північній Америці та зокрема на території сучасної Канади, пише Успіх in UA.
За словами вчених, виявлене стародавнє поселення в провінції Саскачеван, Канада, повністю змінює уявлення про історію цивілізацій корінних народів, які жили в Північній Америці тисячі років тому.
Дослідники виявили поселення, вік якого оцінюють у майже 11 тисяч років і це відкриття кидає виклик теорії про те, що ранні корінні народи Північної Америки були кочівниками, а не вели осілий спосіб життя, повідомляє focus.
Стародавнє поселення, назване Асовананік, є одним із найстаріших на території Північної Америки, і його існування тисячі років тому показує, що в центральній Канаді осілі спільноти існували набагато раніше, ніж передбачалося.
На території поселення вчені виявили кістки вимерлих видів бізонів, кам’яні знаряддя, а також великі ями для розведення багать. Аналіз деревного вугілля, виявленого в ямах, показав, що його вік становить щонайменше 10 700 років. За словами вчених, це означає, що стародавні люди жили в цьому поселенні після закінчення останнього льодовикового періоду, коли ґрунт став придатним для вирощування сільськогосподарських рослин.
Читайте також: В Ірані знайшли стародавнє підземне поселення
Дослідження показало, що поселення використовувалося тривалий період часу, і не було просто місцем короткочасної стоянки мисливців на бізонів. Вчені дійшли висновку, що поселення неодноразово повторно займали корінні жителі протягом кількох тисяч років.
Залишити відповідь