У Греції археологи розкрили нові таємниці храму Посейдона VI століття до нашої ери

У Греції археологи розкрили нові таємниці храму Посейдона VI століття до нашої ери


Нові розкопки в Західному Пелопоннесі Греції показують, що храм, відкритий у 2022 році, більш монументальний, ніж передбачалося раніше, пише Успіх in UA.

У 2022 році групі археологів з Австрійського археологічного інституту Австрійської академії наук і Ефорату старожитностей Еліди Міністерства культури Греції вдалося виявити будівлю, яка, ймовірно, була розташована в знаменитому святилищі Посейдона і навіть може бути визначена як храм морського бога. За описом античного автора Страбона, вона розташована біля моря нижче стародавньої фортеці Самікон, повідомляє arkeonews.net.

Це велика споруда довжиною 28 метрів VI століття до нашої ери, яка була перероблена в другій половині IV століття до нашої ери. Нинішні відкриття надають ще один доказ того, що цей храм був культовою спорудою в межах відомого святилища Посейдона, яке було важливим релігійним центром у регіоні.

У Греції археологи розкрили нові таємниці храму Посейдона VI століття до нашої ери

Під час розкопок восени 2023 року було розкрито ще частину храму. Стало очевидним, що розміри більші, ніж дозволяла очікувати початкова оцінка геофізичних досліджень. Те, що спочатку трактувалося як тамбур, виявилося другою кімнатою. Загалом це будівля довжиною близько 28 м і шириною понад 9 м, яка складається з двох внутрішніх приміщень, вестибюлю та заднього залу або святині.

«Ми дивимося на архаїчний храм, який складається з двох основних кімнат. До цієї фази відноситься центральний ряд з двох колон, який ми знайшли в першому залі і який підтримував великий дах, покритий черепицею. Можна припустити, що в другій кімнаті також були такі колони. У будь-якому випадку план храму незвичайний. Поки що ми не знаємо жодної подібної будівлі», – сказала Біргітта Едер, археолог і голова афінського відділення Австрійського археологічного інституту Академії.

Призначення двох кімнат досі не з’ясовано. Можливо, це був подвійний храм, в якому поклонялися двом божествам, або це дві кімнати, розташовані одна за одною, одна з яких могла служити місцем зустрічі для амфікцій міст трифілійського регіону. Це була вільна асоціація міст на релігійно-культурній основі з метою захисту та управління святилищем.

У Греції археологи розкрили нові таємниці храму Посейдона VI століття до нашої ери

Дослідження також показують, що храм має два етапи будівництва. 

«У другій половині IV або першій половині III століття до нашої ери архаїчний храм VI століття до нашої ери був перероблений. У процесі стару черепицю рівномірно нанесли як основу для нової підлоги. Вони служили ізоляцією від грунтових вод і стабілізацією підлоги. Те, що працює й сьогодні. У тих місцях, де немає плитки, земля вогка і брудна», – зауважує Ерофілі-Іріс Коля, директор Euphoria of Elis:.

Ці дати відповідають знахідкам кераміки, які можна віднести від архаїчного та пізнього класичного до раннього елліністичного періодів.

Читайте також: В Італії археологи знайшли нові храми в доричному стилі, датовані VI-V століть до нашої ери

У найближчі роки команда хоче дізнатися більше про розміри святилища. Тут важлива постійна співпраця з геоархеологами з Університету Майнца та геофізиками з Кільського університету. Античний автор Страбон описує святилище Посейдона як «гай диких оливкових дерев». Таким чином, залишається хвилюючим питання про те, чи інші храмові будівлі, вівтарі, скарбниці, шлях процесії чи скарбниці для освячень все ще сховані під землею.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *