В Італії археологи знайшли нові храми в доричному стилі, датовані VI-V століть до нашої ери

В Італії археологи знайшли нові храми в доричному стилі, датовані VI-V століть до нашої ери


Археологи розкопали два нових храми в доричному стилі в Пестумі, давньогрецькій колонії на півдні Італії, пише Успіх in UA.

Храми були частиною Великої Греції, процвітаючої групи давньогрецьких міст на півдні Італії, які датуються восьмим століттям до нашої ери. Коли римляни завоювали давньогрецьку колонію Посейдонія в 273 році до нашої ери, вони перейменували місто в Пестум.

Експерти виявили два накладених один на одного грецьких храми доричного ордеру поруч із стародавніми стінами, за кілька метрів від Середземного моря, на додаток до вже відомих.

Перший, знайдений у 2019 році , але досліджений через три роки, був датований першими десятиліттями V століття до нашої ери і, завдяки своїм характеристикам і розмірам, являє собою «унікальний випадок у доричній релігійній архітектурі», повідомляє arkeonews.net.

За словами фахівців, останнє відкриття доповнює інформацію про стародавнє поселення та еволюцію доричної архітектури в Посейдонії та Великій Греції в цілому. Знахідки значно розширюють знання про план міста.

Тіціана Д’Анджело, директор Археологічного парку Пестум і Велія, охарактеризувала відкриття як «виняткові»і, заявивши, що вони надають ключові нові докази, які допоможуть реконструювати давню історію Посейдонії.

Сьогодні збереглися лише деякі частини стилобату, поверхні, яка підтримує колони, і крепідома, ступінчаста платформа, на яку спирається вся будівля. Храм мав довжину 11,6 метрів і ширину 7,6 метрів, він був оточений колонами (4×6). Він мав шість колон на довгих сторонах і чотири на коротких. Такі розміри та архітектурні особливості є унікальними для доричного храму.

Дослідження привели і до виявлення другого храму з шостого століття до нашої ери, який є «скромнішим» за розміром, але має «подібні» характеристики та може бути давнішим.

Читайте також: У Греції виявили храм VII-VI століття, у якому здійснювали жертвоприношення

Археологи розглядають можливість того, що це святилище в якийсь момент зруйнувалося і було замінено новим храмом на вершині через століття, в період сильного зростання «поліса».

Міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано визнав, що ці відкриття підтверджують те, що «є ще багато чого для розкопок і досліджень» в Пестумі, об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1998 року.

Вважається, що Пестум був заснований приблизно в 600 році до нашої ери поселенцями з Сібаріса, найбільш густонаселеного міста Великої Греції. Пестум, спочатку відомий греками як Посейдонія, процвітав протягом приблизно двох століть, перш ніж був завойований луканцями — італійським племенем — близько 400 р. до н.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *