У Франції знайшли незвичайний пам’ятник у формі підкови періоду неоліту

У Франції знайшли незвичайний пам’ятник у формі підкови періоду неоліту


Археологи з Французького національного інституту превентивних археологічних досліджень (INRAP) виявили незвичайний доісторичний пам’ятник у формі підкови під час розкопок у Марльєні, комуні, розташованій приблизно в 200 милях на південний схід від Парижа, пише Успіх in UA.

Археологи Inrap провели розкопки в Марлієні, приблизно за двадцять кілометрів на схід від Діжона, перед розширенням гравійної ями (Eqiom) у долині Уш, притоки Сони.

Три розкопані території, що становлять загальну площу 60 000 м², виявили серію занять, що охоплюють період від неоліту до раннього залізного віку, повідомляє arkeonews.net.

У Франції знайшли незвичайний пам’ятник у формі підкови періоду неоліту

Серед знахідок була пам’ятка, що складається з трьох круглих огороджень, одна з яких нагадує підкову. У центрі пам’ятника була кругла огорожа діаметром 11 м. З півночі до круглої огорожі примикала підковоподібна огорожа довжиною 8 м, а з півдня до центрального огорожі примикала відкрита огорожа. Наявність шару гравію в заповненні двох бічних огороджень вказує на наявність частоколу. Різні стратиграфічні розрізи вказують на те, що три огородження є сучасними.

Структура не має аналогів, і дослідники не впевнені, скільки їй років і для чого вона могла використовуватися, кажуть представники INRAP. Проте неподалік було виявлено деякі артефакти з кременю, що вказує на те, що він міг бути побудований десь у період неоліту, який почався в Європі приблизно за 7000 років до нашої ери.

Експерти очікують на результати радіовуглецевого аналізу, щоб визначити точну хронологію пам’ятника.

Крім того, неподалік було виявлено численні артефакти, пов’язані з періодом дзвонових склянок, який почався приблизно 4500 років тому. Серед них були сім крем’яних наконечників стріл, пара нарукавних пов’язок для лучників, крем’яна запальничка та кинджал із мідного сплаву.

На одному з браслетів були виявлені залишки «оксиду заліза», що відповідає піриту, необхідному елементу для розпалювання вогню. Поєднання цих предметів часто вказує на поховання, але дослідники не змогли перевірити цю гіпотезу.

Читайте також: Вчені відтворили унікальний церемоніальний шолом римської кавалерії

Також було знайдено могилу, яка датується між 1500 і 1300 роками до нашої ери. Вона мала п’ять круглих огороджень, одна з яких була запечатана. За словами фахівців, у найбільшому огородженні були залишки похоронного вогнища. Поруч були також уламки кераміки та намисто з бурштинових намистин.

Прах шести кремацій залізного віку було знайдено на одній із могил приблизно на 1300 футів. Крім того, кілька урн містили ювелірні вироби, такі як каблучки та браслети.

Фахівці стверджують, що тут будуть проведені додаткові дослідження знайдених артефактів, щоб дізнатися більше про їхню історію та призначення.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *