У Чехії археологи знайшли унікальну пряжку із зображенням змії, яка нападає на жабоподібну істоту

У Чехії археологи знайшли унікальну пряжку із зображенням змії, яка нападає на жабоподібну істоту


Під час археологічних розкопок поблизу міста Бржецлав у Південній Моравії чеські археологи з Університету Масарика виявили бронзову поясну пряжку, датовану VIII століттям, пише Успіх in UA.

Це не просто звичайна пряжка — на ній зображена змія, яка пожирає жабоподібну істоту.

Їржі Мачачек, завідувач кафедри археології та музеєзнавства університету, пояснив, що ці унікальні прикраси колись носила еліта Центрально-Східної Європи, зокрема, авари, кочова група, що мешкала в Карпатському басейні (сучасна Угорщина), повідомляє enovosty.com.

Цікаво, що пряжку знайшли під час розкопок поселення ранніх слов’ян, що проливає світло на культурні взаємозв’язки того часу.

Мотив змії-жаби на пряжці має коріння в германській, аварській та слов’янській міфології. Ймовірно, він пов’язаний з міфами про створення світу або культами родючості. Це зображення може також символізувати завершення циклу і початок чогось нового в природному порядку.

Читайте також: Українські науковці показали унікальний елемент одягу часів народження середньовічної Європи

Що робить це відкриття особливо важливим, так це його зв’язок з дохристиянськими релігійними віруваннями германських і слов’янських народів. Про їхні духовні практики мало що відомо через брак письмових джерел тієї епохи. Мачачек виділяє потенційне значення пряжки для розгадки таємниць дохристиянської релігії регіону, припускаючи, що такі сцени, як боротьба зі змієм, можуть бути пов’язані з цими давніми системами вірувань. Після відкриття міжнародна команда експертів об’єднала зусилля, щоб глибше дослідити цю пряжку та аналогічні артефакти. За допомогою спеціалізованих методів, таких як ізотопний аналіз свинцю та скануюча електронна мікроскопія, вони прагнуть простежити походження цих прикрас. Це може з’ясувати, чи були ці пряжки виготовлені в одній майстерні, а потім широко розповсюджені по всій Центральній Європі.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *