У Бразилії археологи знайшли понад 100 тисяч артефактів віком 9 тисяч років

У Бразилії археологи знайшли понад 100 тисяч артефактів віком 9 тисяч років


Археологи знайшли 43 людські скелети та понад 100 000 артефактів на місці розкопок у прибережному місті Сан-Луїс на північному сході Бразилії, пише Успіх in UA.

Вчені довго обговорювали, коли саме і як люди прибули в Америку та заселили її.

Археологічна ділянка набагато старша за найдавніше задокументоване поселення «до самбакі», знайдене на цей момент у регіоні. Вік останнього становить 6600 років. Отримані дані свідчать про те, що люди оселилися в цій частині сучасної Бразилії принаймні на 1400 років раніше, ніж попередньо вважалося.

Однак артефакти були датовані лише на основі глибини їхнього розташування, і підтверджуючий ізотопний аналіз ще не виконано, повідомляє arkeonews.net.

Провідний археолог на розкопках Веллінгтон Лаге сказав, що знахідка може «переписати історію людських поселень у Бразилії».

Археологічна ділянка була знайдена, коли група будівельників натрапила на людські кістки та черепки кераміки, коли планувала побудувати новий житловий комплекс у прибережному місті.

У Бразилії археологи знайшли понад 100 тисяч артефактів віком 9 тисяч років

Ділянка площею шість гектарів (15 акрів), вкрита тропічною рослинністю та межує з розгалуженим містом Сан-Луїс, столицею штату Мараньян, була відома як Ферма Розан, названа на честь дочки покійного місцевого землевласника.

Перед початком будівництва нового багатоквартирного будинку компанію 70-річного Веллінгтона Лаге, “W Lage Arqueologia”, найняла велика бразильська будівельна компанія MRV для проведення обстеження ділянки. Досліджуючи це місце, Лаге виявив, що кістки були знайдені в 1970-х роках, а частина людської щелепи була знайдена в 1991 році.

Лейдж і його команда незабаром знайшли набагато більше: багато кам’яних знарядь, керамічних черепків, прикрашених раковин і кісток.

За чотири роки розкопок вони виявили 43 людські скелети та понад 100 000 артефактів, повідомляє бразильський Інститут національної історичної та художньої спадщини [IPHAN], який описав відкриття як «грандіозне».

Лейдж сказав, що навіть після чотирьох років розкопок його команда з 27 осіб, включаючи археологів, хіміків, історика та режисера документальних фільмів, «ледве подряпала поверхню». Команда дослідників планує каталогізувати кожен артефакт, перш ніж опублікувати свої знахідки, а знайдені предмети будуть виставлені для публіки.

Читайте також: В Угорщині знайшли поховання озброєного аварського воїна та його коня, датоване VII століттям

Верхній археологічний шар на цьому місці містив численні артефакти тупінамба, які належали до однієї з різних етнічних груп тупі, що жили на території сучасної Бразилії до того, як були завойовані португальськими колоніальними поселенцями на початку XVII століття.

Команда виявила амазонські артефакти під верхнім шаром, а потім «курган самбакі», який складався з викинутих кісток, черепашок і кераміки. Саме під цим курганом, на глибині близько двох метрів (6,5 футів), було знайдено кераміку віком «від 8000 до 9000 років». 

«Це може повністю змінити історію не лише регіону, а й усієї Бразилії », — сказав Лейдж.

Археолог Арклі Бандейра з Федерального університету Мараньяо, який будує лабораторію та музей для розміщення артефактів за фінансування MRV, сказав у заяві, що це місце може надати цінні нові знання про культуру та історію стародавніх народів, які зникли.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *