У Болгарії знайшли свинцеві печатки ХІІІ століття для листування між духовенством

У Болгарії знайшли свинцеві печатки ХІІІ століття для листування між духовенством


Середньовічний некрополь був виявлений під час розкопок на місці будівництва автобусної станції в старому приморському місті Созополь за 35 км на південь від Бургаса на південному узбережжі Болгарії, пише Успіх in UA.

На початку рятувальних розкопок на місці майбутньої автостанції Созополя Явор Іванов, керівник археологічних розкопок, і Дімітар Недев, директор Археологічного музею в Созополі , зробили кілька цікавих відкриттів. Шар над ним містив дві свинцеві печатки ХІІІ століття. із зображеннями святих і написами, які стосуються листування, швидше за все, між вищим духовенством.

На південь від цього місця виявлено десять поховань і перепоховань.

«Як у сучасному світі, коли помирає близький родич, його ховають у могилі раніше померлого члена родини. Можливе нашарування з 10-15 поховань одне на одне», – пояснює Явор Іванов.

Наразі під час розкопок виявили кілька скелетів дітей, у тому числі немовляти. Ймовірно, похованих над одним із батьків.

Людські останки добре збереглися. За християнською традицією, вони звернені на захід. Виявлена ​​кераміка датується ХІ – початком ХІІІ ст. За винятком монет і кераміки, жодних поховань поки що не виявлено. Було знайдено більше залізних цвяхів, але не було доказів дерев’яної конструкції, в яку вони були забиті. Поховання в могильних ямах, повідомляє arkeonews.net.

На південь від цього сектора видно споруду з дрібного та середнього бутового каміння. Його призначення невідоме, але це може бути глибока будівля або шлях до інших споруд. Він забезпечить ширший огляд території, розташованої на перешийку, що розділяє старе та нове місто Созополя. Перед будівлею муніципалітету та іншими усипальними спорудами відкрито однонавну церкву, в якій проводилися дослідження у 2012–2013 роках.

У Болгарії знайшли свинцеві печатки ХІІІ століття для листування між духовенством

Глибина, якої досягли археологи під час нинішніх розкопок, становить приблизно три метри. Очікується, що результатом великої роботи стане висока насиченість похованнями та перепохованнями середньовічного некрополя. Археологи сподіваються вивчити похоронні звичаї місцевих жителів у середні віки.

Читайте також: В Італії знайшли великий некрополь мідного віку

У південно-західному куті був великий піфос, який іноді використовувався для похорону, крім зберігання зерна. Виявлена ​​на місці посудина була порожня, але її перевірять на наявність органічних залишків.

Явор Іванов стверджує, що очікується, що на дні будуть виявлені інші поховання з IV століття, а також з пізнього елліністичного періоду, подібні до тих, які були виявлені поблизу під час попередніх розкопок.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *