У Болгарії знайшли статую бога Гермеса, датовану V століттям

У Болгарії знайшли статую бога Гермеса, датовану V століттям


Нещодавні археологічні розкопки дозволили виявити напрочуд добре збережену статую в стародавньому місті Гераклея Сінтіка на південному заході Болгарії, пише Успіх in UA.

Відкриття зробила команда археологів на чолі з Людмилою Вагалінською з Національного археологічного музею.

Гераклею Сінтіка заснував Філіп II Македонський між 356 і 339 роками до нашої ери. Місто процвітало, поки катастрофічний землетрус 425 року н. е. не спричинив значних руйнувань, що призвело до занепаду і остаточного залишення міста приблизно в 500 році н. е., повідомляє focus.ua.

Статую виявили під час розкопок у Клоаці Максима, римській міській каналізаційній системі. Вважається, що мармурова скульптура заввишки понад два метри зображує Гермеса, вісника богів у грецькій міфології. Гермес, відомий своєю швидкістю і здатністю вільно переміщатися між смертним і божественним світами, є важливою фігурою в давньогрецькій релігії.

У Болгарії знайшли статую бога Гермеса, датовану V століттям

Професорка Вагалінська і її команда припускають, що статую заховали в каналізацію приблизно під час великого землетрусу. Це могло бути спробою зберегти скульптуру серед хаосу, або ж символізувати відмову від язичницьких вірувань, оскільки в той час християнство стало панівною релігією. До п’ятого століття християнство стало офіційною релігією Римської імперії, і такі акти приховування або осквернення не були рідкістю в міру розвитку релігійних практик.

Читайте також: Українські науковці показали 6000-річну статуетку літньої жінки із татуюванням на щоці

Ідентифікацію руїн як Гераклеї Сінтіки підтвердили у 2002 році після виявлення латинського напису, що документує листування між імператором Галерієм та цезарем Максиміном ІІ. Відтоді розкопки продовжують виявляти важливі артефакти, які проливають світло на історію та культуру цього стародавнього міста.

Це відкриття не тільки демонструє високу майстерність античних скульпторів, але й дає цінну інформацію про культурну та релігійну динаміку того часу. Дслідники наголосили на важливості статуї, зазначивши, що це, можливо, найкраще збережений артефакт такого роду, коли-небудь знайдений у Болгарії, що дозволяє науковцям детально вивчити її особливості.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *