Представники Національного музею історії України показали частину колекції артефактів культури Кукутень-Трипілля, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
Зокрема, йдеться про матеріали поселення Володимирівка (Кіровоградська область). Пам’ятка належить до середнього етапу археологічної культури і датується кінцем V – початком IV тисячоліття до нашої ери.
Із Володимирівки походить велика кількість антропоморфних фігурок – здебільшого схематизованих, але трапляються унікальні зразки реалістичної пластики. Найбільш відомі з них – голова від статуетки, у якій відтворено образ молодиці, та верхня половина фігурки в сидячій позі, що зображає жінку похилого віку.
Ці екземпляри вражають ретельністю моделювання рельєфу облич – саме це індивідуалізує образи, робить їх неповторними і живими. Фігурка молодої жінки вирізняється незабутнім виразом обличчя із великими очима та розтуленим ротом.
Читайте також: У Польщі знайшли мідну трипільську сокиру IV-III тисячоліть до нашої ери
Статуетка літньої жінки має комплекс ознак, який, можливо, вказує на високий (сакральний) статус прародительки або богині. Це «татуювання» на правій щоці, прикраса на шиї у формі двох коричневих дуг, специфічно зібране у вузол волосся на спині, яке символізує повний Місяць. Цілком імовірно, що такі фігурки були елементами ритуальних практик.
Залишити відповідь