Поблизу Швеції знайшли бочку з Осмондським залізом із затонулого корабля XVI століття

Поблизу Швеції знайшли бочку з Осмондським залізом із затонулого корабля XVI століття


Нещодавно підводні археологи відкопали дерев’яну бочку, наповнену Осмондським залізом, із затонулого корабля XVI століття біля Балтійського узбережжя Швеції, пише Успіх in UA.

Осмондське залізо — це вид заліза, що виробляється шляхом плавлення чавуну в горні, був ключовим експортним продуктом Швеції від Середньовіччя до XVII століття.

Корабель, що отримав назву “Затонулий корабель Осмонда”, вперше знайшли у 2017 році поблизу Даларо на Стокгольмському архіпелазі. Згідно з дендрохронологічним аналізом, це судно, збудоване у стилі клінкерної кладки, коли краї дощок корпусу накладаються одна на одну, датується 1540-ми роками, повідомляє focus.ua.

Ремонт із використанням деревини з південної Фінляндії провели близько 1553 року, що свідчить про інтенсивне використання та обслуговування судна.

Поблизу Швеції знайшли бочку з Осмондським залізом із затонулого корабля XVI століття

Затонуле судно залишається напрочуд неушкодженим, його головна щогла все ще стоїть, а значна частина вантажу збереглася. Археологи виявили на місці 30 бочок, 20 з яких містили залізо.

Читайте також: В Ісландії знайшли “корабель апокаліпсису”, який належав вікінгам

Решта бочок містили дьоготь, попіл і масло. Крім того, розкопки виявили значну кількість риб’ячих кісток і оленячих рогів, ймовірно, призначених на експорт для виготовлення гребінців, що виділяє різноманітність вантажу корабля.

Нещодавно віднайдена бочка із залізом зараз перебуває на консервації.

“Її було неймовірно важко підняти через її вагу та глибину, на якій бочку виявили”, — розповів Джим Ханссон, керівник проєкту та морський археолог Музею затонулих кораблів “Врак”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *