Новий прототип робота-хірурга зробив операцію кукурудзі

Новий прототип робота-хірурга зробив операцію кукурудзі


Корпорація Sony представила прототип нового хірургічного робота, здатного виконувати надзвичайно точні операції на кровоносних судинах та нервах діаметром до одного міліметра, пише Успіх in UA.

Робот продемонстрував свою точність, розрізавши та зашивши кукурудзяне зернятко. Однією з відмінних рис робота є функція автоматичної заміни хірургічних інструментів, яка зводить затримки в процесі операції до мінімуму.

Новий прототип робота-хірурга зробив операцію кукурудзі

Роботизована система складається з двох основних частин: консолі з контролерами, за допомогою яких хірург керує роботом, та самого робота, який відтворює рухи рук хірурга в зменшеному масштабі. Завдяки чутливості контролерів до стискання, хірург може виконувати як високоточні маніпуляції, так і більш грубі рухи, не відриваючи рук від підставки, повідомляє nauka.ua

Новий прототип робота-хірурга зробив операцію кукурудзі

Прототип робота пройшов випробування в японському медичному університеті Aichi. Під час експерименту лікарі та інший медперсонал, який не має спеціальної підготовки з мікрохірургії, з допомогою робота успішно провели операцію зі з’єднання кровоносних судин (анастомозу) тварин діаметром близько 0,6 мм.

Читайте також: На Марсі знайшли мертвого робота

Поки що невідомо, коли саме Sony планує запустити робота в серійне виробництво та почати його широке використання в медичних закладах. Однак компанія повідомляє, що продовжуватиме співпрацю з університетськими медичними підрозділами та лікарнями для подальшого розвитку та перевірки ефективності технології роботизованої хірургічної допомоги.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *