На Марсі знайшли мертвого робота

На Марсі знайшли мертвого робота


За допомогою марсіанського орбітального апарату NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) вдалося побачити на поверхні Червоної планети мертвого робота, пише Успіх in UA.

Основна мета місії MRO — спостереження за поверхнею Марса в пошуках свідчень присутності води в минулому планети. Також супутник спостерігає за тим, як змінюється Червона планета з часом.

Але цього разу супутнику вдалося сфотографувати мертвий посадковий модуль InSight і його посадковий майданчик, які повільно покриваються марсіанським пилом.

“Ви можете побачити InSight? Списаний посадковий модуль був недавно виявлений орбітальним апаратом. Вивчаючи місце посадки InSight з плином часу, вчені можуть побачити, як швидко накопичується пил, що дає відправну точку для оцінки віку інших поверхневих змін”, — йдеться в повідомленні NASA.

Місія апарата NASA InSight завершилася в грудні 2022 року, через чотири роки досліджень геологічної активності на Марсі. Під час своїх досліджень робот зафіксував понад 1300 марсотрясінь, включно з найсильнішим за весь час роботи апарата. Ці дані довели те, що Марс насправді не мертвий у геологічному розумінні, повідомляє focus.ua.

Апарату також вдалося проаналізувати ядро планети та передавати щоденні зведення погоди на Марсі.

На відміну від марсоходів Perseverance і Curiosity, які працюють на ядерних двигунах, посадковий модуль InSight покладався на сонячну енергію. Своєю чергою, марсіанський пил, яким засипало сонячні панелі апарата, знизив потужність InSight. Зрештою батареї апарата повністю розрядилися.

Читайте також: У США працюють над створенням марсіанського літака на сонячних батареях

Сам апарат можна побачити в центрі зображення, зробленого супутником NASA. Якщо придивитися до знімка, на ньому також можна побачити дві розгорнуті круглі сонячні панелі. Вони розташовані з боків від основного корпусу апарата.

InSight далеко не єдиний апарат, який спочиває на Червоній планеті. Йому компанію складає посадковий модуль Phoenix, марсохід Opportunity, а також марсіанський вертоліт Ingenuity. Також на поверхні Марса можна знайти відпрацьовані шасі та парашути.

Наразі апарат InSight продовжує припадати пилом на плоских екваторіальних рівнинах у регіоні під назвою Рівнина Елізій.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *