На узбережжі Південної Африки знайшли 130000-річну піщану скульптуру у вигляді ската

На узбережжі Південної Африки знайшли 130000-річну піщану скульптуру у вигляді ската


Аналізуючи об’єкт, який на перший погляд виглядає як симетрична скеля, дослідницька група припустила, що вона зіткнулася із доісторичною скульптурою піщаного ската, пише Успіх in UA.

Дослідники заявили, що безпосереднє датування каменю може завдати шкоди, але оптично стимульоване люмінесцентне датування сусідніх порід вказує на те, що ймовірний витвір мистецтва був створений приблизно 130 000 років тому.

Скелю еоліаніту знайшли на схід від затоки Стілл, приблизно за 205 миль (330 кілометрів) від Кейптауна. Скеля була надзвичайно симетричною та нагадувала форму ската без хвоста, повідомляє arkeonews.net.

Дослідники припускають, що камінь може бути створеною людиною копією місцевого блакитного ската (D. chrysonota) через його симетрію та поверхневі борозенки.

Співавтори дослідження Чарльз Хелм, палеонтолог з Університету Нельсона Мандели, і Алан Вітфілд, почесний головний науковий співробітник Південноафриканського інституту водного біорізноманіття, зазначили , що їхні висновки є «обґрунтованим припущенням, заснованим на розумінні багатьох десятків тисяч таких каменів».

«Це перший і поки що єдиний приклад, який передбачає відстеження цього періоду. Шанси на те, що щось подібне збережеться і піддасться нашій інтерпретації, дуже далекі, тому можливо, що це єдиний приклад, який коли-небудь виявили, але ми завжди можемо сподіватися, що стане очевидним більше», — Чарльз Хелм, провідний автор дослідження.

Команда припускає, що камінь може бути амогліфом: малюнком, зробленим на піску, який згодом перетворився на камінь. Камінь має форму повітряного змія, на одній стороні є борозни, близькі до симетричних. Основа каменю врізана, що, як припускає команда, може позначати місце, де міг бути церемоніально видалений «хвіст» ската. Камінь був знайдений на пляжі, що ще більше підтверджує можливість того, що скульптура була створена на основі свіжого зразка.

«Симетрія завжди інтригує, і вона може мати кілька джерел, лише одне з яких — людське. Але це завжди потребує пояснення, і такі численні рівні симетрії підтверджують походження гомінінів: можливість того, що комбінація кількох симетричних особливостей є лише випадковістю, на нашу думку, є віддаленою», — писали Хелм і Вітфілд.

Для порівняння: найстарішим відомим витвором мистецтва у вигляді тварин, що підлягає сертифікації, є картина бородавчастої свині, якій 43 900 років, знайдена в індонезійській печері. Найдавніші зображення полювання датуються приблизно тим же періодом, і навіть якщо є більш давні зображення тварин, вони, ймовірно, були створені неандертальцями. Незважаючи на те, що це легендарний гібрид людини та лева, 40 000-річна скульптура Людини-Лева, яка була знайдена в печері Холенштейн-Штадель у Німеччині, вважається найдавнішим відомим зображенням тварини. Його вирізали зі слонової кістки мамонта. Піщана скульптура ската, створена останньою командою, повністю перевершує рекордні дати для зображень тварин людьми.

Читайте також: У Львові реставрували дерев’яні скульптури Ісуса Христа, датовані ХVIII століттям

Початок західноєвропейського наскельного мистецтва , який почався приблизно 40 000 років тому, здається, виникає раптово, ніби нізвідки, передуючи здебільшого абстрактними символами з різноманітних місць. Між тим, як була створена ця ймовірна піщана скульптура ската, і появою цих витворів мистецтва на стінах печер у Європі минуло близько 90 000 років, найвідомішою з яких є печера Шове у Франції.

Концепція оригінального світового мистецтва, яке знаходиться на піску, а пісок, таким чином, є оригінальним полотном, дає достатньо часу для вдосконалення цих навичок протягом наступних тисячоліть. Дослідники пояснюють відсутність такого мистецтва в археологічних записах просто відсутністю відповідних порід з минулих епох.

Мистецтво є важливою частиною існування людей. Це означає, що ідеї про те, як і коли це почалося, цікаві та важливі для багатьох.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *