Вчені знайшли скам’янілі кісточки винограду віком понад 19 млн років

Вчені знайшли скам'янілі кісточки винограду віком понад 19 млн років


Дослідники знайшли скам’янілі кісточки винограду, вік яких становить від 60 до 19 мільйонів років, в Колумбії, Панамі та Перу, пише Успіх in UA.

Це найстаріший виноград у Західній півкулі, повідомляє 2plus2.ua.

Після крейдяно-палеогенового вимирання виноград почав поширюватися світом. Тоді астероїд Чіксулуб знищив динозаврів і 76% усіх живих істот на планеті.

«Ми завжди думаємо про тварин, але вимирання вплинуло і на рослини, – каже Фабіані Еррера, провідний автор дослідження. – Ліси перезавантажилися і змінили свій склад»

Еррера деякий час шукав скам’янілий виноград. Відкриття сталося у 2022 році в колумбійських Андах. Він шукав найстаріший виноград у Західній півкулі з тих пір, як був студентом.

Читайте також: Вчені встановили, яке вино пили Ісус та його учні під час Таємної вечері

Це відкриття показує, що після вимирання динозаврів виноград почав поширюватися. Відсутність масивних тварин була ключовою. Ліси змінилися, і виноград знайшов можливість для розмноження.

«Великі динозаври, ймовірно, валили дерева, зберігаючи ліси відкритими. Тепер ми бачимо більше рослин, які використовують ліани для підйому на дерева такі, як виноград», – пояснила співавторка статті Моніка Карвальо.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *