Вчені з’ясували, що б сталося, аби Земля припинила обертатися

Теоретично людство могло б використовувати планету як гігантське джерело енергії та уповільнювати її обертання, пише Успіх in UA.

Ніколи більшість напевно і не замислювалася над тим, що сталося б з нами, якби раптом сталася повна зупинка Землі. Як виявилося, раптово ми зірвалися б з місця на швидкості кілька тисяч км/год, повідомляє znaj.ua.

Донент кафедри наук про Землю та навколишнє середовище в Колгейтському університеті Джозеф Леві нагадав про перший закон інерції Ньютона. Він зазначив, що ми не зможемо вижити ні у воді, ні на суші від сили удару через величезну швидкість (1700 км/год).

Леві каже: “Раптову зупинку Землі навряд варто очікувати. У природних системах насправді нічого не зупиняється раптово ” .

А що, якби йшлося про поступове уповільнення – протягом кількох днів чи тижнів, то це все одно завдало б чимало проблем. Половина планети півроку не бачила б денного світла.

Читайте також: У День святого Валентина земляни побачать Венеру у незвичайному вигляді

Така ситуація матиме руйнівні наслідки для довкілля та клімату. Але навряд чи Місяць колись повністю зупинить Землю, оскільки вона значно більша за неї і має набагато більший кутовий момент.

Хоча теоретично людство могло б використовувати планету як гігантське джерело енергії та уповільнювати її обертання.

“Якщо використовувати імпульс планети, що обертається, для задоволення всіх потреб людини в енергії, все одно знадобиться приблизно 1 мільйон років, щоб уповільнити її до повної зупинки”, – додає вчений.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *