У День святого Валентина земляни побачать Венеру у незвичайному вигляді

У День святого Валентина земляни побачать Венеру у незвичайному вигляді


Астрономи радять помилуватися Венерою 14 лютого, оскільки колишньою вона стане тільки у вересні 2026 року, пише Успіх in UA.

Планета Венера, яку назвали на честь римської богині кохання, досягне своєї максимальної яскравості в цей День святого Валентина, повідомляє focus.ua.

Наразі Венеру добре видно в нічному небі після заходу сонця. Попри те, що Венеру завжди можна легко знайти в нічному небі, бо вона досягає зоряної величини -4,9, найбільш яскравою планета стає в середині лютого. Зазначимо, що за своєю яскравістю Венера поступається тільки Сонцю і Місяцю.

Астрономи кажуть, що такою ж яскравою як 14 лютого Венера буде тільки у вересні 2026 року.

10 січня Венера досягла своєї найвищої точки у вечірньому небі й сховається в сонячному світлі 22 березня.

Видимість і яскравість Венери залежать від того, де вона обертається навколо Сонця в Сонячній системі. Будучи другою планетою від Сонця, Венера завжди знаходиться поблизу Землі. Тому Венера має фази, схожі на фази Місяця, якщо дивитися на неї з нашої планети.

У міру наближення Венери до Землі — як це відбувається зараз — вона стискається до півмісяця. Попри те, що 14 лютого Венера буде освітлена всього на 27%, її близькість до Землі в цей час подарує найяскравіший вид на планету за весь рік.

До 1 березня Венера буде освітлена всього на 14% — тому зараз саме час подивитися на Венеру в телескоп на задньому дворі або в хороший бінокль для спостереження за небом.

Чудова яскравість Венери зумовлена не тільки тим, що вона наближається до Землі. Вона також відносно велика, а її хмарні шари мають високу відбивну здатність.

Після заходу сонця в цей День святого Валентина дійсно випаде рідкісна можливість, оскільки з цього моменту яскравість планети почне ставати дедалі меншою і меншою. У березні Венеру вже буде складно побачити у вечірньому небі.

Читайте також: Науковці з’ясували, коли з’явився перший вогонь на Землі

Пройшовши через сяйво сонця наприкінці березня, планета з’явиться на досвітньому небі і досягне свого найбільшого ранкового блиску 27 квітня.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *