Дослідники припускають, що неандерталець залишив відбиток пальця на гальці, щоб намалювати на ній обличчя, пише Успіх in UA.
Під час розкопок стоянки неандертальців у скельному сховищі Сан-Ласаро в центральній Іспанії археологи виявили невеликий камінь, на який червоною охрою було нанесено одну точку. За уважнішого вивчення виявилося, що пляма охри є відбитком пальця — другим зі знайдених до сьогодні та першим, залишеним навмисно, повідомляє tsn.ua.
«Найповніший із колись виявлених відбитків пальців неандертальця, можливо, був залишений доісторичним художником, коли він малював обличчя на камені червоною охрою», — йдеться у публікації.
На думку вчених, знайдений камінчик — це доказ нового рівня когнітивних здібностей неандертальців, а саме, здатності до парейдолії. Феномен парейдолії, або парейдолічної ілюзії, є помилкою сприйняття, заснованою на вродженій здатності людського мозку розпізнавати обличчя людини в неживих предметах.
Читайте також: Полтавські археологи провели розкопки на теренах древнього Гелону
«Цей об’єкт робить внесок у наше розуміння здатності неандертальців до абстракції, це припущення, що він може бути однією з найраніших символізацій людської особи в доісторичні часи», — зазначили автори дослідження.
Камінь з плямою охри був вилучений з шару осадових порід, що утворилися приблизно 43 000 років тому, тобто задовго до того, як предки Homo sapiens досягли цієї частини Піренейського півострова. Водочас галька була принесена до скельного сховища з річки Ересма, що розташована поблизу.
Залишити відповідь