Вчені з’ясували, як насправді виглядала Атлантида

Вчені з'ясували, як насправді виглядала Атлантида


Австралійські вчені з університету Сіднея створили карту континенту Сахулу, що колись з’єднував Австралію з островами Папуа-Нової Гвінеї і Тасманією, пише Успіх in UA.

Згодом ці території подібно до легендарної Атлантиди поглинув океан.

Робота розглядає величезний континент Сахул, який оголився близько 70 тис. років тому в епоху плейстоцену. Земля тоді перебувала у розпалі останнього льодовикового періоду. Зледеніння викликало значне зниження рівня моря, оголивши ділянки шельфу, що поєднував територію нинішньої материкової Австралії з Папуа-Новою Гвінеєю на півночі та з Тасманією на півдні, повідомляє vsviti.com.ua.

Вчені з'ясували, як насправді виглядала Атлантида

Датування цих місць допомогло точно визначити періоди, коли люди пересувалися Сахулом. Дослідники провели тисячі симуляцій, які виявили найімовірніші маршрути доісторичних переселенців з урахуванням особливостей ландшафту та наявності доступної їжі.

Читайте також: На Сицилії реконструювали 8-метрову статую Атланта V століття до нашої ери

Команда виявила, що люди йшли як уздовж берегів, так і прямо через внутрішню частину Сахула, слідуючи основними струмками та річками. Модель допомогла конкретизувати картину життя на Сахулі, де, за оцінками, проживало до півмільйона людей.

Дослідники вважають, що на морському дні могли зберегтися археологічні пам’ятки, залишені давніми людьми.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *