На Сицилії реконструювали 8-метрову статую Атланта V століття до нашої ери

На Сицилії реконструювали 8-метрову статую Атланта V століття до нашої ери


На Сицилії встановили 8-метрову статую Атланта, датовану V століттям до н. е., пише Успіх in UA.

Вона була однією з 38 статуй, які охороняли храм Зевса у Долині храмів.

Ця подія знаменує собою історичний момент примноження археологічної спадщини Сицилії завдяки роботі команди експертів та співпраці з Німецьким археологічним інститутом у Римі, повідомляє suspilne.media.

Статую реконструювали, взявши блоки пісковика і склавши кожен шматок на полиці, прикріплені до металевої конструкції.

На Сицилії реконструювали 8-метрову статую Атланта V століття до нашої ери

Зараз Долина храмів є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО і найбільшим археологічним парком у світі, що займає 1600 гектарів і охоплює руїни семи храмів, міські стіни, в’їзні ворота, агору, римський форум, а також некрополі і святилища.

“Робота, яку ми виконали над Атласом і Олімпійською зоною, є частиною нашої місії із захисту і зміцнення Долини храмів. Повернення цих кам’яних колосів до світла завжди було одним з наших першочергових завдань”, — зазначив директор парку “Долина храмів” Роберто Скіарратта.

Статуї виявив у 1812 році британський архітектор Чарльз Роберт Кокерелл, який прибув у Агрідженто (місто на Сицилії), щоб вивчити руїни стародавнього міста Акрагас, заснованого близько 582 року до нашої ери. Кокерелл був одним із перших, хто зрозумів, що масивний шматок біля старого храму Зевса — це не частина фронтону святилища, а голова статуї Атласа.

Читайте також: У Греції знайшли рідкісну мармурову голову Аполлона ІІ-ІІІ століть

У грецькій міфології Атлас був титаном, який був змушений нести небо на своїх плечах після поразки від Зевса.

Пізніше Кокерелл ідентифікував інші частини статуй. На думку археологів, Атласи були розташовані на зовнішній частині храму Зевса, допомагаючи підтримувати дах святилища, яке так і не завершили через війну з Карфагеном. Згодом храм руйнували землетруси.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *