Вчені з’ясували, чому не можна змивати унітаз із відкритою кришкою

Вчені з'ясували, чому не можна змивати унітаз із відкритою кришкою


Науковці кажуть, що змив унітазу створює справжній шлейф із крихітних крапель води в приміщенні, пише Успіх in UA.

Дослідження показали, що серед найпоширеніших небезпечних бактерій, які переносяться повітрям з унітазу, є кишкова паличка і золотистий стафілокок. Люди можуть їх вдихати, що підвищує ризик шлункової інфекції або респіраторної інфекції.

У межах експерименту дослідники виміряли два типи бактерій у двох ванних кімнатах в офісній будівлі в Китаї, повідомляє focus.

В одній із вбиралень стояв підлоговий унітаз, а в іншій — більш звичний унітаз-біде. Учені виявили, що концентрація бактерій у повітрі була на 16-27% нижчою для E. coli після змиву порожнього туалету порівняно з брудним. Також концентрація золотистого стафілокока була 25-43% нижчою.

Дослідники кажуть, що різниці між двома видами унітазів не було. Але хороша вентиляція у вбиральнях істотно знижувала частку небезпечних бактерій у повітрі, які також називають біоаерозолями.

“Наші результати підкреслюють істотні ризики для здоров’я, пов’язані з впливом біоаерозолів у громадських туалетах. Поліпшення систем вентиляції шляхом оптимізації ефективності витяжних вентиляторів і швидкості повітрообміну може ефективно знизити концентрацію біоаерозолів і ризики впливу на населення”, — каже керівник дослідження з Китайського університету геологічних наук Ваджид Алі.

За словами дослідників, бактерії, що ховаються в людських відходах у туалетах, “збуджуються” під час змиву через “завихрення, бризки та бульбашки” у воді.

Попередні дані показали, що хвороботворні мікроби залишаються в туалеті навіть після десятків змивів, хоча закриття кришки перед змивом зменшує кількість бактерій у повітрі.

Попадання таких бактерій в організм, за словами експертів, може викликати спазми в животі, нудоту, діарею і блювоту. Але використання витяжки знижує ризик від бактерій у 10 разів.

Читайте також: Науковці з’ясували, коли людство “приручило” корисні бактерії

Дослідження підкреслює важливість вентиляції, зазначаючи, що порівняно з приватними ванними кімнатами громадські туалети особливо небезпечні, оскільки ними користуються частіше.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *