Вчені визначили, з якої матерії створена наша Сонячна система

Вчені визначили, з якої матерії створена наша Сонячна система


Нове дослідження дало змогу виявити матерію, з якої сформувалася наша Сонячна система, пише Успіх in UA.

Сонячна система утворилася з диска, що складався з пилу і газу, приблизно 4,5 млрд років тому і її первинні будівельні блоки сильно змінилися під впливом випромінювання і плазми Сонця. Тому основні компоненти цього первісного диска важко виявити, але не неможливо. Що і довели автори нового дослідження, опублікованого в журналі Science Advances

Учені виявили всередині метеорита NWA 14250, який упав на Землю ще 6 років тому, сліди речовини, яка, як вони вважають, виникла в протопланетному диску 4,5 млрд років, коли формувалася Сонячна система. Це відкриття допоможе краще зрозуміти історію найближчого космосу, що оточує нас.

Вчені визначили, з якої матерії створена наша Сонячна система

Сонце, як і інші зірки, виникло з хмари, що складалася з газу і пилу. Щільніша ділянка цієї хмари стиснулася під дією гравітації, і було створено нашу зірку, яка потім почала притягувати до себе матерію, що залишилася, для набору маси, повідомляє focus.ua.

Коли Сонце повністю сформувалося, то навколо нього залишився протопланетний диск з газу і пилу, з якого були створені планети, астероїди і комети.

Астрономи вважають, що сферична структура, яка оточує Сонячну систему під назвою Хмара Оорта, де знаходяться різні крижані об’єкти, зокрема й довгоперіодичні комети, залишилася майже в незмінному вигляді з часів народження Сонячної системи. Тобто саме там знаходиться первинна речовина, з якої було створено оточення Сонця, тобто протопланетний диск.

Довгоперіодичні комети з Хмари Оорта іноді проникають у внутрішню частину Сонячної системи і під час зближення із Сонцем виділяють газ і пил, також від них відлітають уламки. Але їх вивчати дуже складно, адже під час потрапляння в атмосферу Землі вони зникають.

Водночас космос наповнений уламками астероїдів, тобто метеоритами, і іноді вони стикаються з кометами. У результаті частина речовини комет потрапляє всередину метеоритів у вигляді фрагментів, які називаються уламковими породами. Коли такий метеорит падає на Землю, то фрагменти комет можуть виявитися неушкодженими. Саме такі уламкові породи астрономи виявили всередині метеорита NWA 14250.

Вчені визначили, з якої матерії створена наша Сонячна система

Автори дослідження ретельно вивчили склад метеорита і з’ясували, що деякі уламкові породи справді мають кометне походження. Тобто за допомогою таких каменів можна вивчити склад ранньої Сонячної системи, кажуть учені. Найцікавіше, виявилося, що уламкові породи нагадують ті, які були виявлені в метеоритах із зовнішньої частини Сонячної системи поблизу Нептуна, а також зразки, взяті з астероїда Рюгу.

Читайте також: Вчені встановили, що вода з’явилася раніше за Сонце

За словами авторів, це свідчить про те, що первинна речовина відносно поширена в Сонячній системі, а з іншого боку це свідчить про те, що склад протопланетного диска був відносно однорідним під час формування Сонячної системи.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *