Вчені встановили, що вода з’явилася раніше за Сонце

Вчені встановили, що вода з'явилася раніше за Сонце


Дослідження припускає, що насправді вода, якою багата наша планета, виникла в міжзоряному середовищі, пише Успіх in UA.

Вчені, які опублікували дослідження , встановили, що вода на планети потрапляє з газових хмар, у яких народжуються зірки. Таким чином вода, яка потрапила на Землю, виникла за мільярди років до появи Сонця. Ці результати були отримані під час вивчення за допомогою радіотелескопа ALMA диска з газу і пилу, що оточує протозірку V883 Оріона, яка знаходиться на відстані 1300 світлових років від нас.

Науковці вже багато років сперечаються про те, звідки взялася вода в Сонячній системі і яким чином вона потрапила на Землю. Існує кілька теорій, але дослідники запропонували ще одне пояснення.

Автори дослідження провели вивчення протопланетного диска, тобто хмари з газу і пилу, де формуються планети, що оточує протозірку V883 Оріона. Протозірками називають об’єкти, які відносно недавно сформувалися і ще не стали звичайними зірками. Приблизно 4,6 млрд років тому протозіркою було і наше Сонце, довкола якого під дією гравітації з газу та пилу були створені всі відомі планети, астероїди та комети, повідомляє focus.ua

Вчені встановили, що вода з'явилася раніше за Сонце

Під час дослідження вчені виміряли хімічні характеристики води, що знаходиться в протопланетному диску та її шлях з хмари, в якій з’явилася зірка до майбутніх планет. У той час як вода на Землі складається з 1 атома кисню і 2 атомів водню, вчені проаналізували більш важку версію води, в якій один з атомів водню замінений дейтерієм, тобто важким ізотопом водню. Оскільки звичайна і важка вода утворюються в різних умовах, вчені змогли використовувати співвідношення води, щоб визначити, коли і де вона з’явилася.

Попередні дослідження комет показали, що вони містять таке ж співвідношення, як і вода на Землі, що призвело до припущення, що комети могли доставити воду на нашу планету. За словами вчених, склад води в диску навколо V883 Оріона дуже схожий на склад води в кометах у Сонячній системі.

Читайте також: Українські науковці досліджують кригу в Антарктиді

Таким чином вчені вважають, що вода в Сонячній системі утворилася за мільярди років до появи Сонця. Тобто вода на Землю потрапила з міжзоряного простору, наповненого газовими хмарами. Цю воду потім отримали і комети. При цьому вчені виявили в диску навколо V883 Оріона в 1200 разів більше води, ніж зараз знаходиться на Землі.

Вчені кажуть, що через те, що навколо протозірки вода перебуває в газоподібному стані, їм вдалося її виявити, адже здебільшого в протопланетних дисках вода перебуває у вигляді льоду. Такий водяний лід справді присутній на околиці диска з газу і пилу, але газоподібну воду було виявлено набагато ближче до протозірки, де найвища температура не дає змоги їй замерзнути.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *