Дослідження, проведене вченими з Університету Ліверпуля, виявило, що Північний Атлантичний океан зберігає “пам’ять океану” протягом 10–20 років, пише Успіх in UA.
Доктор Хемант Хатрі зазначає, “нова структура пам’яті океану розкриває фізичні механізми, відповідальні за багаторічну пам’ять океану”, що кидає виклик попереднім оцінкам про коротшу тривалість цього явища.
Пам’ять океану, яка означає здатність океанічних умов зберігати інформацію про минулі впливи, є важливим фактором довгострокової передбачуваності клімату. Однак, як пояснюють автори, “труднощі в ідентифікації пам’яті океану пов’язані з постійними змінами атмосферного впливу”, які ускладнюють аналіз довгострокових ефектів циркуляції океану, повідомляє cikavosti.
Використовуючи нову методику, команда змогла кількісно оцінити пам’ять океану шляхом аналізу еволюції температур у відповідь на екстремальні атмосферні події. Виявлено, що ця пам’ять зумовлена двома процесами: миттєвою реакцією на атмосферний вплив та повільним перерозподілом тепла, пов’язаним із циркуляцією океану.
Професор Рік Вільямс зазначає, що “найсучасніші моделі клімату значно недооцінюють пам’ять океану, оцінюючи її лише у 8–10 років”. Це відкриття має вагоме значення, адже більша тривалість пам’яті впливає на точність прогнозів щодо змін клімату.
Окрім теоретичної важливості, результати показують практичну користь для покращення кліматичних моделей.
“Наша робота демонструє, як океан впливає на клімат і як розуміння змін температури океану веде до покращення навичок прогнозування клімату”, підкреслює доктор Хатрі.
Отримані дані також підкреслюють, що коливання температури океану здатні суттєво впливати на регіональні кліматичні умови, наприклад, зміну температури повітря, протягом десятиліть. Це відкриття сприяє розробці більш точних моделей для довгострокового планування кліматичної політики.
Читайте також: Вчені розкрили таємницю “гравітаційної діри” в Індійському океані
Залишити відповідь