Вчені розкрили таємницю “гравітаційної діри” в Індійському океані

Вчені відтворили процес формування Атлантичного океану


Науковці знайшли пояснення загадковій “гравітаційній діри” в Індійському океані, що роками не давала спокою вченим, пише Успіх in UA.

Це явище охоплює площу понад 3 мільйони квадратних кілометрів, розташовану на південний захід від Індії, де гравітація настільки слабка, що рівень моря в 106 метрів нижчий, ніж в інших частинах планети.

“Гравітаційну діру” було виявлено ще в 1948 році, але її природа залишалася незрозумілою до недавнього часу. Застосувавши 19 комп’ютерних моделей, міжнародна група дослідників вивчила рух земної мантії і тектонічних плит за останні 140 мільйонів років, повідомляє tsn.ua.

Це дозволило з’ясувати, що виникнення аномалії пов’язане з загибеллю стародавнього океану Тетіс, який існував між континентами Лавразія та Гондвана.

Вчені розкрили таємницю "гравітаційної діри" в Індійському океані

“Тетіс лежав на шматку земної кори, який прослизнув під Євразійську плиту під час розпаду Гондвани 180 мільйонів років тому. Коли це сталося, осколки кори занурилися глибоко в мантію. Приблизно 20 мільйонів років тому, коли ці фрагменти потрапили в найнижчі частини мантії, вони витіснили матеріал високої щільності, що походить від “африканської плями” — компактного міхура кристалізованої магми, у 100 разів вищого за гору Еверест, яка знаходиться під нею. Африка. Стовпи магми низької щільності піднімалися, щоб замінити щільний матеріал, зменшуючи загальну масу регіону та послаблюючи його гравітацію”, – йдеться в повідомлені.

Читайте також: В океані поблизу Аляcки знайшли загадкову “золоту кулю”

Хоча нові моделі дають перспективне пояснення, науковці ще планують перевірити свої гіпотези за допомогою додаткових даних.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *