Вчені визначили, куди найдалі вдавалося допливти вікінгам

Вчені визначили, куди найдалі вдавалося допливти вікінгам


Майже 300 років вікінги здійснювали набіги, а також вивчали землі щонайменше на трьох континентах, пише Успіх in UA.

За слова Аександри Санмарк, археологині з Шотландії, головним мотивом для подорожей вікінгів до інших країн були влада й багатство. Наприклад, охи добре знали про те, що Англія — багата країна, тож вікінги довгий час торгували з її жителями, а потім вони вирішили, що все можна забрати просто силою.

В епоху вікінгів, яка тривала із 793 по 1066 роки нашої ери, вікінги влітку збирали флот для набігів, а потім поверталися до Скандинавії восени зі здобиччю. Згодом вікінги стали селитися на нових територіях і створювали тут свої форпости.

Приблизно 1000 року вікінги вирушили до Гренландії, а потім досягли берегів сучасної Канади. Тобто вони подолали приблизно 3900 км від нинішньої Норвегії. Але сучасні археологічні знахідки свідчать про те, що вікінги недовго залишалися у своїх поселеннях у Північній Америці, повідомляє focus.ua.

Водночас, за словами Еллен Несс, археологині з Норвегії, за винятком Імперії Північного Моря короля Кнуда (сюди входили Англія, Норвегія і Данія на початку 11 століття), вікінги хоч і контролювали величезні території, не можна сказати, що це була єдина держава. Окремі лідери контролювали окремі території, і кожен прагнув утвердити тут свою владу й здобути якомога більше багатства.

За словами Санмарк, найбільш ранні експедиції вікінгів на захід привели їх на північ Шотландії, а далі до 870 року вони дісталися до Ісландії. Пізніше Гренландія стала відігравати важливу роль для вікінгів, адже тут було багато цінних ресурсів.

Водночас вікінги вирушали в походи не тільки на захід, а й на схід. Вони перетнули Балтійське море та подорожували далі по внутрішніх річках Східної Європи. Так вони досягли Києва в 900-х роках, а потім ближче до 1000 року допливли до Константинополя, столиці Візантійської імперії (сучасний Стамбул, Туреччина) й навіть Багдада (сучасна столиця Іраку).

Вчені визначили, куди найдалі вдавалося допливти вікінгам

За словами вчених, під час східних походів вікінги зосередилися не на військових конфліктах і завоюваннях, а на торгівлі. Водночас вікінги селилися на територіях на південь і схід від Норвегії та ставали дуже могутніми.

Учені вважають, що вікінги, ймовірно, пішли ще далі на схід, ніж можуть довести археологи. Наприклад, таких висновків можна дійти, судячи з артефактів епохи вікінгів, які були виявлені в Норвегії та Швеції. За словами Санмарк, вікінги могли досягти навіть Китаю та Індії.

Читайте також: У Норвегії знайшли рідкісну зброю вікінгів

Менш відома експансія вікінгів на південь, яка оминула узбережжя сучасних Франції, Іспанії та Португалії та зрештою досягла північного узбережжя Африки на початку 11 століття. Однак через складні посушливі умови та відсутність водних шляхів вікінги так і не спробували перетнути Сахару та поширитися далі в Африку.

Епоха вікінгів поступово добігла кінця приблизно в середині 11 століття, коли політичний розвиток унаслідок контакту з іншими культурами та поширення християнства призвів до зміни соціальних відносин. Але за час свого 300-річного розквіту вікінги, безумовно, залишили свій слід у світі.

За словами Несс, із точки зору відстані, поселення в сучасній Канаді, ймовірно, — найдальше доведене місце, якого досягли вікінги. Але вони могли проникнути й далі в Азію, хоча поки що немає доказів цього.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *