У Норвегії знайшли рідкісну зброю вікінгів

У Норвегії знайшли рідкісну зброю вікінгів


Фермер і його син знайшли рідкісний меч вікінга на своїй сімейній фермі в Сульдалі у Норвегії, пише Успіх in UA.

Археологи кажуть, що це, мабуть, перший випадок, коли подібний меч був знайдений у Рогаланді. Норвезький муніципалітет Сулдал розташований у північно-східній частині округу Рогаланд.

Так, Ойвінд Твейтане Ловра та його син прибирали занедбане поле на своїй сімейній фермі в Сулдалі. Ойвінд Твейтане Ловра взяв металеве «сміття», щоб викинути його, а потім зрозумів, що тримає рідкісну зброю вікінгів, повідомляє arkeonews.net.

Ларс Согаард Соренсен, археолог із 25-річним досвідом, і Кім Тунхейм, археолог із 15-річним досвідом, ніколи не стикалися з подібними відкриттями. Двох професіоналів викликали на ферму Ловра, щоб зустрітися з людиною, яка знайшла меч, і забрати рідкісний артефакт після того, як чоловік зв’язався з окружною радою, щоб зареєструвати виняткову знахідку.

«Це буває дуже рідко. Меч був найбільшим символом статусу в епоху вікінгів, і дозволити носити меч було привілеєм. Нам, як археологам, нечасто доводиться переживати щось подібне», – говорить Ларс Согаард Соренсен із відділу культурної спадщини окружної ради.

Ймовірно, це перший випадок, коли такий меч був знайдений у Рогаланді. За допомогою рентгенівської фотографії консерватор Хеге Холлунд виявив контури написів з хрестовим візерунком і, можливо, букви на лезі.

У Норвегії знайшли рідкісну зброю вікінгів

Археологи виявили, що ця зброя була рідкісним мечем вікінгів, датованим 900-1050 роками. Трохи коротший за половину своєї первісної довжини, добре збережений меч має розміри близько 15 дюймів (37 см). Його Т-подібну ручку легко впізнати, а його кінець виглядає тупим і прямокутним.

Норвезькі ковалі в епоху вікінгів змогли розвинути давню традицію ковальської справи, яка бере свій початок задовго до епохи вікінгів. Крім того, археологи, які вивчають мечі вікінгів, виявили, що в цей період імпорт зброї був поширеним явищем.

Відповідно до Закону Гулатінга, найстарішого норвезького юридичного тексту, що зберігся, меч був обов’язковою зброєю, яку вільні люди мали носити під час зборів.

Рентгенівське дослідження артефакту дало вченим цінну інформацію. Археологи провели рентгенівське дослідження меча та були здивовані, виявивши напис на лезі. Він містив хрестовий візерунок і, можливо, якийсь напис.

У Норвегії знайшли рідкісну зброю вікінгів

Читайте також: Вчені розгадали таємницю легендарного меча “Екскалібур”, знайденого в Іспанії

Це нещодавнє відкриття могло бути відомим мечем VLFBERHT епохи вікінгів або раннього середньовіччя.

Зигмунд Ерль, професор археології в Університеті Ставангера, пояснює, що це були високоякісні мечі, виготовлені у Франкській імперії (тепер Німеччина) і позначалися назвою виробника зброї.

Дослідникам відомо близько 170 таких мечів. Більшість знайдено в Скандинавії. Мечі з написом Ulfberth були широко поширені в Європі в епоху вікінгів. Vlfberth — це франкське ім’я, яке, можливо, використовувалося як «торгова марка» на цих мечах. Ці мечі мають особливо високий вміст вуглецю, що робить їх особливо міцними.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *