Вчені встановили, що перші англійські поселенці їли собак у період голоду

Вчені встановили, що перші англійські поселенці їли собак у період голоду


Згідно з новим дослідженням, перші англійські поселенці, які прибули до Північної Америки, їли місцевих собак, щоб пережити період голоду, пише Успіх in UA.

Відповідно до результатів дослідження, яке кидає виклик попереднім історичним наративам і розкриває заплутані стосунки між ранніми європейськими колоністами та корінними громадами, голод у Джеймстауні міг бути наслідком споживання собак корінного походження.

Дослідники з Університету Айови виявили, що шість собак періоду Вірджинської компанії в Джеймстауні — першому постійному англійському поселенні в Північній Америці — мали корінне походження та були з’їдені поселенцями, повідомляє arkeonews.net.

Тепер дослідники мають іншу точку зору на те, як корінні громади в ту епоху впоралися з появою колоніальних держав у результаті цього відкриття. Нове дослідження також показує, що перші європейські колоністи залежали від місцевих корінних громад задля виживання, особливо протягом початкового періоду існування поселення.

Під час дослідження вчені проаналізували генетичний матеріал із археологічних зразків собак, які жили в Джеймстауні між 1609 і 1617 роками нашої ери. Принаймні шість із Джеймстаунських собак, які були проаналізовані, мали однозначні докази індіанського походження. Ці собаки мали спільні мітогенні подібності з собаками Хоупвелла, Міссісіпі та пізнього лісового періоду зі східної Північної Америки.

Вчені встановили, що перші англійські поселенці їли собак у період голоду

Дослідники також виявили, що шість собак були з’їдені жителями Джеймстауна.

Ці результати вказують на наявність складних факторів, які сприяли існуванню собак у форті та споживанню корінних собак жителями Джеймстауна до, під час і після голодування.

Археологи кажуть, що в той час така практика не була рідкістю.

«Хоча споживання собачого м’яса в сучасному західному суспільстві вважається табу, в Англії та інших частинах Європи існує довга історія споживання собак під час проблемних періодів», — написали вони.

Ближче до кінця першого року поселення в районі Джеймстауна приблизно дві третини початкових поселенців загинули через хвороби, недоїдання чи насильство.

Це призвело до того, що колонія була майже покинута навесні 1610 року після суворої зими, яка характеризувалася «насильством з боку сусідніх племен, посухою, поганими врожаями, браком запасів і сильним голодом, відомим як «Голодний час», як кажуть вчені.

Читайте також: У Помпеях знайшли фреску із зображенням біженців із давньоримських міфів

Генетичний аналіз археологічних собак також розкриває розуміння соціальної переплетеності між колонізаторами та корінними громадами. Собаки відображали складний і швидко мінливий соціальний ландшафт цієї епохи, слугуючи мостом і джерелом конфлікту між європейською та корінною культурами.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *