Вчені встановили приховане значення Чумацького Шляху в давньоєгипетській міфології

Вчені встановили приховане значення Чумацького Шляху в давньоєгипетській міфології


Стародавні єгиптяни були відомі своїми астрономічними знаннями про Сонце, Місяць і планети, але досі було незрозуміло, яку роль відігравав Чумацький Шлях у єгипетській релігії та культурі, пише Успіх in UA.

Нещодавно доктор Ор Граур з Університету Портсмута виявив кілька підказок, які вказують на можливий зв’язок між давньоєгипетською богинею та вказаною галактикою.

Нове дослідження проливає світло на зв’язок між Чумацьким Шляхом і єгипетською богинею неба Нут. Стаття спирається на давньоєгипетські тексти. Тут вказувалося, що взимку Чумацький Шлях підсвічував розпростерті руки Нут, а влітку він прокреслював її хребет, повідомляє arkeonews.net.

Нут — богиня неба, яку часто зображують у вигляді жінки, усіяної зірками, що схилилася над своїм братом, богом землі Гебом. Вона захищає землю від затоплення напливаючими водами порожнечі та відіграє ключову роль у сонячному циклі, поглинаючи Сонце, коли воно заходить у сутінках, і знову народжує його, коли воно сходить на світанку.

Вчені встановили приховане значення Чумацького Шляху в давньоєгипетській міфології

Суть одного припущення полягає в тому, що Чумацький Шлях був небесним проявом богині неба Нут. Доктор Граур використав багату колекцію стародавніх джерел, і порівняв їх разом зі складною системою відображення єгипетського нічного неба.

Він знайшов переконливі докази того, що Чумацький Шлях підкреслював божественну присутність Нут.

Читайте також: Вчені встановили походження чудовиська із середньовічних скандинавських рукописів

Крім того, доктор Граур пов’язав єгипетські вірування з віруваннями інших культур, показавши схожість у тому, як різні суспільства інтерпретують Чумацький Шлях.

«Моє дослідження також показує, що роль Нут у переході померлого в загробне життя та її зв’язок із щорічною міграцією птахів узгоджується з тим, як інші культури розуміють Чумацький Шлях. Наприклад, як дорога духів між різними народами Північної та Центральної Америки або як Пташина стежка у Фінляндії та Прибалтиці. Мої дослідження показують, як поєднання дисциплін може запропонувати нове розуміння стародавніх вірувань, і підкреслює, як астрономія об’єднує людство в різних культурах, географії та часі. Ця стаття є захоплюючим початком більшого проекту каталогізації та вивчення мультикультурної міфології Чумацького Шляху», – додав він.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *