Вчені встановили, де насправді був похований Олександр Македонський

Вчені реконструювали обличчя Олександра Македонського


Точна причина смерті та місце поховання засновника однієї з найбільших імперій в історії досі залишаються загадкою, пише Успіх in UA.

До 323 року до н.е. один із найбільших полководців в історії, Олександр Македонський, зміг створити величезну імперію, що простягалася від Балканського півострова до нинішнього Пакистану. Знаменитий завойовник величезної частини Азії помер у 32 роки, але досі вчені так і не виявили його гробниці. Проте нещодавні дослідження, а також історичні документи дають деякі підказки щодо того, де міг бути похований Олександр Македонський.

Знаменитий полководець не програв жодної битви під час своїх завойовницьких походів і помер у Вавилоні, у віці 32 роки у 323 році до н.е. Досі вчені не знають, від чого саме помер Олександр Македонський, хоча передбачається, що його могла вбити лихоманка, якесь інфекційне захворювання, а можливо, його навіть убили, повідомляє focus.ua.

Незабаром після смерті македонського полководця вся його імперія розпалася на частини, які очолили його генерали. Один із них, Птолемей, зміг забрати тіло померлого правителя і доставив його в місто Мемфіс, Єгипет, у 321 році до н.е. Згідно з історичними записами, тіло Олександра Македонського деякий час знаходилося в цьому місті, а потім його перевезли до гробниці, побудованої в єгипетському місті Олександрія.

За словами британського єгиптолога Кріса Наунтона, невідомо, коли саме це сталося, можливо, тіло Олександра Македонського пробуло в Мемфісі кілька десятиліть. Згідно з давніми записами наприкінці 3 століття до н.е. в Олександрії збудували ще одну гробницю і, найімовірніше, вона стала останнім притулком для померлого полководця. За словами Наунтона, місце розташування цієї гробниці так і не вдалося виявити і, ймовірно, вона зараз знаходиться під водою біля берегів Єгипту.

Наунтон вважає, що, найімовірніше, гробницю Олександра Македонського так і не вдасться виявити, бо вона, ймовірно, вже зруйнована під дією природних факторів. Історичні документи не описують, як саме виглядала ця гробниця, а тому навіть якщо знайдуть її руїни, то неможливо буде точно сказати, що саме тут поховано македонського полководця, вважає вчений.

Хоча місцезнаходження останньої гробниці невідоме, є два збережених місця, де тіло Олександра Македонського могло перебувати якийсь час. Вчені вважають, що спочатку тіло могли зберігати в гробниці, розміщеній у східній частині Александрії. Ця гробниця за формою нагадує інші стародавні гробниці з Македонії.

Читайте також: Вчені знайшли ванну кімнату Олександра Македонського

Також існує легенда, яку підтверджують лише деякі вчені, згідно з якою певний час тіло Олександра Македонського перебувало в Мемфісі в саркофазі, побудованому для фараона Нектанеба II. Це був останній етнічний єгиптянин, який правив Стародавнім Єгиптом. Деякі історики вважають, що тут тіло македонського полководця перебувало після того, як його перевезли з Вавилона. Нині цей саркофаг перебуває в Британському музеї в Лондоні.

Водночас єгипетські вчені вважають, що останню гробницю Олександра все ж можна виявити. Одні кажуть, що її слід шукати в районі Александрії і вона не була затоплена. Інші припускають, що цю могилу потрібно шукати на кордоні між Єгиптом та Лівією.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *