Вчені розвіяли міфи про стан здоров’я фараона Тутанхамона

Вчені реконструювали зовнішність єгипетського фараона "Хороброго", вбитого 3500 років тому


Досі вважалось, що Тутанхамон був хворобливим хлопцем, мав клишоногість, погано ходив. Але, експерти-єгиптологи заявили, що це припущення швидше за все є абсолютно помилковим, пише Успіх in UA.

Життя єгипетського фараона Тутанхамона приваблює любителів історії та вчених уже давно. Попри ранню загибель у віці 18-19 років він став одним з найвідоміших правителів Стародавнього Єгипту, а віднайдення його дивом вцілілої гробниці стало величезною подією, яку помітили далеко за межами археологічного співтовариства.

Припущення про хворобливість Тутанхамона виникла через те, що в його гробниці вчені знайшли 130 палиць, які могли бути ціпками для ходьби. Частина з них вціліла, частина збереглись лише фрагментами. Але зараз одразу троє експертів із Стародавнього Єгипту заявили під час Челтнемського наукового фестивалю, що тростини, швидше за все, мали зовсім інше значення, повідомляє news.obozrevatel.

Так єгиптолог-біомедик Софія Азіз, яка вивчала мумію Тутанхамона, заявила – юний фараон певно не мав клишоногості, яку йому приписують. За її словами, цей недолік міг “виникнути” у правителя в процесі муміфікації його тіла. Нанесення олій та туге бинтування цілком здатні спотворити прижиттєву форму стопи. А тростини, знайдені в гробниці, вона назвала знаком королівської влади.

Азіз повідомила, що широко відома втрата середньої кістки на другому пальці лівої ноги Тутанхамона могла статись, коли його тіло переносили до ящика з піском. Також кістку хтось міг забрати собі як своєрідний сувенір.

Читайте також: Вчені розгадали таємницю прокляття Тутанхамона

Вчена, яка дослідила понад 50 мумій, розповіла під час конференції, насправді на кістках ніг Тутанхамона немає жодних ознак клишоногості. Вони досить рівні і в цілому не деформовані. Ніщо не вказує на те, що правителю Єгипту було важко ходити.

Відомо, що гробницю, в якій був похований Тутанхамон, знайшов у 1922 році археолог Говард Картер. Артефакти, які містились у ній, вказували, що небіжчик став фараоном у віці 9 років, сталось це у 1336 році до нашої ери. А потім він раптово помер у віці 18 чи 19 років.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю походження кинджала Тутанхамона, створеного із метеоритного заліза

Зараз деякі експерти припускають, що предмети з гробниці вказують, що юний правитель був не хворобливим парубком, а воїном. Зокрема, поруч з його мумією знайшли шкіряні обладунки та різну зброю.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *