Вчені розкрили таємницю походження кинджала Тутанхамона, створеного із метеоритного заліза

Вчені розкрили таємницю походження кинджала Тутанхамона, створеного із метеоритного заліза


Залізний метеоритний кинджал, подарований давньоєгипетському царю Тутанхамону, пройшов хімічний аналіз, щоб встановити, хто його викував, пише Успіх in UA.

Результати показують, що його конструкція не була поширеною в Єгипті в той час. Це підтверджує інтерпретацію листа, який вказує на те, що зброя була подарована дідові Тутанхамона з-за кордону.

У 2020 році вчені відвідали Єгипетський археологічний музей у Каїрі, щоб провести свої дослідження. Вони обстріляли стародавнє лезо рентгенівськими променями, щоб отримати краще уявлення про концентрацію різних елементів, які він містив, і про те, як його виготовляли.

Це допомогло виявити суміш сульфіду заліза (серед інших елементів), проте найбільш захоплюючим виявився саме розподіл його складових. Лезо метеорита мало штриховану текстуру, відому як візерунок Відманштеттена, те, що – поряд із сульфідом заліза – спостерігається в октаедриті залізного метеорита, повідомляє iflscience.com.

Те, що цей малюнок зберігся під час кування ножа, поряд із збереженими відкладеннями троіліту, вказує на те, що він був виготовлений за допомогою низькотемпературної техніки, нагрітої до менше ніж 950 градусів за Цельсієм (1742 градуси за Фаренгейтом).

Вчені розкрили таємницю походження кинджала Тутанхамона, створеного із метеоритного заліза

Більше того, результати дослідження вказують на незрозуміле походження космічного клинка Тутанхамона, який був покладений поруч із ним, а пізніше виявлений у його гробниці. Його золота рукоятка, здається, була створена з використанням вапняного гіпсу, клейового матеріалу, який використовувався в Єгипті набагато пізніше, але на той час вже використовувався в інших місцях.

Читайте також: Вчені реконструювали зовнішність легедарного фараона Тутанхамона

Дослідники кажуть, що це «вказує на його іноземне походження, можливо, з Мітанні, Анатолія, як припускає один із листів з Амарни, де йдеться про те, що цар Мітанні подарував Аменхотепу III, дідові Тутанхамона, залізний кинджал із золотою рукояткою».

Листи Амарни були знайдені вздовж річки Ніл на глиняних табличках, одна з яких розповідає про залізний кинджал, подарований Аменхотепу III після того, як він одружився з дочкою короля Мітанні. Тоді цілком можливо, що Тутанхамон успадкував кинджал, який був викуваний за межами Єгипту.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Вчені розкрили таємницю походження кинджала Тутанхамона, створеного із метеоритного заліза”

  1. Аватар Komodo
    Komodo

    в октаедриті, троіліту… брамбулету і пʼятиаровому маслі… ще й температура 950 градусів (торхи більше ніж плавління срібла) – дуже дивно, можна було би розплескати і на холодну, ось тільки чим, каменюкою? ще треба здогадатися що цк метеорит ( ну що тут важкого? – засунув в установку спектрального аналізу і все ясно… ох ці сказочки, ох ці сказочники…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *