Вчені розкрили таємницю появи води на Землі

Вчені розкрили таємницю появи води на Землі


Дослідники з Оксфордського університету стверджують, що вода на Землі не потрапила сюди з астероїдів, як вважалося раніше, пише Успіх in UA.

Згідно з їхніми висновками, складові води — водень і кисень — могли бути частиною планети від самого початку її формування, повідомляє tsn.ua.

У своїй роботі вчені дослідили рідкісний астероїд, склад якого подібний до уламків, що, ймовірно, сформували Землю. Під час аналізу за допомогою рентгенівського випромінювання було виявлено, що матеріали цього астероїда містять велику кількість водню — ключового елементу води.

Аспірант Оксфордського університету Том Барретт зазначив, що водень був присутній серед початкових будівельних блоків Землі, отже, поява води на планеті була неминучою.

Це відкриття може свідчити про те, що наявність води на інших планетах не є такою малоймовірною, як вважалося раніше.

Щоб зрозуміти, як на Землі з’явилося життя і чи можливе воно в інших частинах Всесвіту, спершу необхідно з’ясувати, звідки взялася вода. Хоча вода складається з водню та кисню, раніше вважалося, що на ранній Землі було занадто мало водню, щоб пояснити її сучасні запаси.

Однією з теорій було припущення, що вода потрапила на Землю з об’єктів, багатих на водень або вкритих льодом, які згодом впали на планету. Щоб перевірити цю версію, науковці дослідили метеорит LAR 12252, знайдений в Антарктиді.

Читати також: Науковці визначили, коли насправді на Землі з’явилася вода

Цей метеорит належить до типу енстатитових хондритів, які за складом близькі до речовин ранньої Землі. Раніше було встановлено, що в таких породах міститься водень, однак залишалося незрозумілим, чи є він частиною самого метеорита, чи потрапив до нього вже на Землі.

Щоб з’ясувати це, команда використала спектроскопію рентгенівського поглинання на ближній межі спектру. Цей метод дозволяє визначити хімічний склад речовини, досліджуючи, як її атоми поглинають рентгенівське випромінювання.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *