Вчені розкрили таємницю появи пісочного годинника у центрі Чумацького Шляху

Вчені розкрили таємницю появи пісочного годинника у центрі Чумацького Шляху


За допомогою космічного телескопа eROSITA астрономи виявили наявність величезної структури у формі пісочного годинника в центрі Чумацького Шляху, пише Успіх in UA.

По суті це дві структури, схожі на бульбашки, які підносяться над центром нашої галактики зверху і знизу, якщо дивитися на Чумацький Шлях з ребра. Вчені змогли довести, що ці бульбашки справді знаходяться там, де і передбачалося, хоча існувала й інша версія. При цьому вчені змогли визначити їхній розмір, а також з’ясувати, що дві бульбашки eROSITA є єдиним цілим, повідомляє focus.ua.

Точна природа бульбашок eROSITA досі не визначена. Одні вчені вважають, що ці структури створені викидами гарячого газу, інші ж наполягають на тому, що вони створені викидами енергії. Але обидві бульбашки розглядають не як тривимірні, а як двомірні структури. Тому існували припущення, що насправді вони є тінню невідомого об’єкта.

Вчені розкрили таємницю появи пісочного годинника у центрі Чумацького Шляху

Автори дослідження вирішили перевірити дві найпопулярніші, але суперечливі гіпотези, які стосуються бульбашок eROSITA:

  • ці бульбашки були створені викидами енергії з центру Чумацького Шляху і кожна бульбашка має ширину приблизно 32 000 світлових років;
  • ці бульбашки насправді розташовані ближче до Сонця і випадковим чином розташовані у напрямку до центру нашої галактики, а їхня ширина всього приблизно 320 світлових років.

Бульбашки eROSITA трохи нагадують бульбашки Фермі, структури, розташовані також над і під галактичним диском. Але останні астрономи спостерігали за допомогою гамма- і рентгенівського випромінювання, що випускається бульбашками Фермі. Бульбашки eROSITA випускають більш слабке рентгенівське випромінювання, то фотони менш енергійні. Цю структуру поділяють на північну і південну бульбашку. На двомірній карті вони виглядають як дві окремі структури.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю еволюції Чумацького Шляху

Завдяки новим спостереженням за центром галактики вчені дійшли висновку, що ці бульбашки все ж таки розташовані саме там, а не ближче до Сонця. Також автори змогли підтвердити, що обидві бульбашки мають розмір приблизно 32 тисячі світлових років. Також вдалося визначити межі бульбашок і виявилося, то це не окремі структури, а єдине ціле. Тобто одна гігантська бульбашка, що нагадує за формою пісочний годинник. Авторам вдалося чітко визначити межі північної бульбашки і виявилося, що її витоки знаходяться в галактичному центрі. Саме звідси виходять потоки енергії, що формують міхур.

Межу південної бульбашки не вдалося визначити так точно, але автори вважають, що вона більш витягнута, ніж північна. Також не зрозуміло, чи є південна частина структури замкнутою, як північна.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *