Учені з’ясували, що наша галактика проковтнула сусідню галактику набагато пізніше, ніж вважалося раніше, пише Успіх in UA.
Нове відкриття змінює розуміння історії еволюції Чумацького Шляху. Автори дослідження, опублікованого в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, з’ясували, що наша галактика пережила зіткнення з іншою галактикою приблизно на 5 млрд років пізніше, ніж показували попередні дані.
Злиття галактик є поширеним явищем у Всесвіті. Великі галактики поглинають карликові галактики, за рахунок цього зростають, набирають масу і наповнюються новими зірками. У Чумацького Шляху є багато галактик-супутників, які в далекому майбутньому стануть його частиною. Також астрономи припускають, що через кілька мільярдів років Чумацький Шлях зіллється з галактикою Андромеди і з’явиться новий великий об’єкт.
2Астрономи протягом багатьох років вважали, що останнє значне злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою під назвою Гайя-Енцелад відбулося приблизно 8-11 млрд років тому. Це злиття призвело до серйозних змін у нашій галактиці, і вона стала такою, якою ми знаємо її зараз, повыдомляє focus.ua.
Космічний телескоп Gaia займається нанесенням на карту мільярдів зірок Чумацького Шляху, а також стежить за їхнім розташуванням і рухом у космосі. Аналіз отриманих даних дав змогу астрономам виявити, що деякі зірки рухаються таким чином, що вони точно прибули з іншої галактики, а Чумацький Шлях, найімовірніше, не один раз поглинав інші галактики.
Унаслідок злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою утворюються потоки зірок, які астрономи назвали галактичними “зморшками”. Дослідження показало, не всі “зморшки”, що виникли внаслідок злиття з галактикою Гайя-Енцелад, є однаковими. Науковці стверджують, що деякі з них виникли внаслідок набагато нещодавнішого злиття, яке відбулося 3 млрд років тому.
За словами вчених, якщо людина з віком покривається зморшками, то у випадку з Чумацьким Шляхом справи йдуть інакше. Тобто з часом галактика стала мати менше “зморшок”. Вивчаючи, як зникають ці “зморшки”, вчені з’ясували хронологію останнього великого зіткнення галактик.
Автори дослідження кажуть, що, як показують результати, останнє значне злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою відбулося набагато пізніше, ніж передбачалося, а саме приблизно на 5 млрд років пізніше. Автори кажуть, що для того, щоб “зморшки” із зірок були так чітко помітні, ці зірки повинні були стати частиною Чумацького Шляху набагато пізніше, а не 8 млрд років тому.
Читайте також: Вчені виявили найбільш ранню галактику у Всесвіті
Хоча вчені визнають, що вони отримали дані, спостерігаючи за зірками, які знаходяться відносно недалеко від Сонця в межах 16 тисяч світлових років. Тому, можливо, розподіл зірок у більш далекому космосі може показати іншу картину того, що відбувається.
Якщо результати дослідження знайдуть підтвердження в подальших спостереженнях, то це може змінити розуміння історії еволюції Чумацького Шляху і тієї ролі, яку відіграє зіткнення галактик на їхнє формування.
Залишити відповідь