Вчені реконструювали зовнішність фараона Аменхотепа III

Вчені реконструювали зовнішність фараона Аменхотепа III


Міжнародна команда науковців змогла вперше відтворити образ фараона Стародавнього Єгипту Аменхотепа III, завдяки аналізу черепа його мумії, пише Успіх in UA.

Аменхотеп III, фараон Стародавнього Єгипту, був одним з найвидатніших і найбагатших володарів цієї держави, а також дідом Тутанхамона. Його правління відзначалося безпрецедентним процвітанням і міжнародною могутністю. Але його справжня фізична подоба ніколи не була відтворена.

Вчені реконструювали зовнішність фараона Аменхотепа III

До цього моменту статуй було зроблено багато, але фактичний вигляд цього фараона залишався невідомим. Реконструкція зобразила обличчя фараона спокійним і милим. Такий образ вказує на його роль миротворця і правителя під час стабільних економічних часів, повідомляє tech.liga.net.

Попередні дослідження з 1970-х років свідчили про те, що Аменхотеп III був недужою і хворобливою людиною. Він був низького зросту, приблизно 156 см і майже лисим. У свої останні роки життя він мав проблеми зі здоров’ям, зокрема зубами. 

Читайте також: Вчені реконструювали зовнішність чоловіка, який жив 50000 років тому

Однак, причина смерті Аменхотепа III все ще залишається невідомою. Археологи не змогли з’ясувати додаткову інформацію з його останків. Все в уявленні про Аменхотепа III, особливо в мистецтві, зображало його велич і могутність, незважаючи на його низький зріст. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *