Вчені реконструювали зовнішність чоловіка, який жив 50000 років тому

Вчені реконструювали зовнішність чоловіка, який жив 50000 років тому


Австралійські, європейські та бразильські вчені й художники створили цифрову реконструкцію обличчя неандертальця, який жив близько 47 000-56 000 років тому, пише Успіх in UA.

Майже повний скелет неандертальця знайшли ще 115 років тому в печері на півдні Франції, і з того часу неодноразово намагалися відтворити його зовнішність, однак це вперше вдалися до сучасних і наразі найточніших технологій реконструкції, повідомляє nauka.ua.

Скелет чоловіка, що його знайшли священники ще 1908 року в комуні Ла-Шапель-о-Сен, початково вважали людським. Він майже повністю зберігся, але, наприклад, мав відсутніми декілька зубів, через що його прозвали «стариком». Між тим, детальніші вивчення вказали, що рештки належать уже вимерлому виду людей — неандертальцю (Homo neanderthalensis). На момент смерті чоловікові було близько 40 років.

Вчені реконструювали зовнішність чоловіка, який жив 50000 років тому
Blender:File:/home/linux3dcs/prj/FAPAB_Neanderthal_2021/Skull_3.blend

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя давньоєгипетської мумії

Перші реконструкції вигляду «старика» стали робити ще понад сто років тому, але вони були неточні, показували неандертальців надмірно схожими на мавп, відбиваючи в основному погляди тодішніх антропологів. У новій роботі науковці повертали обличчя неандертальцю, беручи за основу природні дані його черепа, а також маркери товщини м’яких тканин, орієнтуючись на дані сучасних людей. Зрештою автори отримали два зображення: одне винятково на основі анатомічних даних, друге — з додаванням обличчю імовірного кольору шкіри та волосся, які неможливо встановити за виглядом збережених решток.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *