Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому

Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому


Двоє бразильських вчених створили реконструкцію обличчя чоловіка, якому на час смерті було від 17 до 20 років, пише Успіх in UA.

Він жив 35 тисяч років тому, коли ще в Єгипті навіть не було фараонів. Адже Перша династія правителів Стародавнього Єгипту була заснована лише в 3100 до н.е.

Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому

Вчені з Бразилії провели сканування останків жителя Стародавнього Єгипту, щоб створити чудову реконструкцію його обличчя. Скелет чоловіка, якому на час смерті було від 17 до 20 років, виявили ще 43 роки тому під час розкопок у Єгипті. Вважається, що цей чоловік жив 35 тисяч років тому та був шахтарем. На сьогоднішній день його останки залишаються найповнішим скелетом сучасної людини з колись виявлених в Африці, з початку пізнього кам’яного віку, повідомляє focus.ua.

Автори реконструкції, вчені з Бразилії, археолог Моасір Сантос та експерт з графіки Сісеро Мораєс, вважають, що їм вдалося максимально точно відтворити образ стародавнього єгиптянина. Оскільки поряд з останками було виявлено двосторонню сокиру, то було зроблено висновок, що цей єгиптянин був шахтарем і швидше за все працював у шахті, де видобували крем’янистий сланець. Відомо, що люди у кам’яному віці використовували цю гірську породу для створення своїх знарядь.

Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому

Багаторічні дослідження допомогли визначити вік, стать і професійну приналежність цієї людини. Також стало відомо, що вона жила 35 тисяч років тому, а це означає, що вона жила за 30 тисяч років до появи перших фараонів у Стародавньому Єгипті. Відомо, що фараон Нармер заснував Першу династію правителів Стародавнього Єгипту тільки в приблизно 3100 до н.е., — говорить Мораєс.

За словами вчених, подібні реконструкції облич стародавніх людей допомагають зробити їх ближчими до нас, щоб їх не сприймали просто як скелети.

“Відновити вигляд давньої людини – це означає отримати уявлення про те, як вона могла виглядати за життя. Це спосіб показати, що вона була такою ж, як і ми і, таким чином, ми долаємо прірву у сприйнятті людей, які жили дуже давно”, — каже Сантос.

Для того, щоб створити максимально наближену до реальності реконструкцію обличчя 35-тисячного єгиптянина, вчені повністю сканували його череп. Після цього вони створили комп’ютерну модель, яка стала основою подальшої роботи.

Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя середньовічній людині з карликовістю

Після цього вчені використали дані сучасних людей і шар за шаром розпочали відтворення обличчя єгиптянина. За словами Мораєса, цей чоловік, швидше за все, виглядав саме так, як його зобразили вчені. Хоча є деякі елементи, які можливо відрізнялися і це стосується, наприклад, кольору очей та волосся чоловіка.

“Я вважаю, що збіг цієї реконструкції з оригіналом дуже високий. Нам було досить просто проводити свою роботу, адже череп чоловіка добре зберігся. Хоча він був трохи пошкоджений з одного боку”, — каже Мораєс.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


2 відповіді до “Вчені реконструювали обличчя єгипетського шахтаря, який жив 35 тисяч років тому”

 1. Аватар Сергій
  Сергій

  Пацани! Читайте шо ви пишите. 35 тисяч років назад Єгипту і близько не було. Якраз, тільки но, закінчувався середній палеоліт, кроманьонці забили неандертальців, і діло йшло до кліматичного мінімума останнього льодовикового похолодання. Не було ніяких Єгиптів, Фінікій, Урарту та цивілізацій Азії.
  Мабуть в оригіналі статті з якої ви драли, було написано про 35 століть.
  А взагалі дякую за статтю. Було приємно замислитись про Стародавній світ.

 2. Аватар Tobor
  Tobor

  Якщо б ти був трошки уважнійший, чи дочитав статтю до кінця, то побачив би, що вони саме це підкреслили: – “Також стало відомо, що вона жила 35 тисяч років тому, а це означає, що вона жила за 30 тисяч років до появи перших фараонів у Стародавньому Єгипті. Відомо, що фараон Нармер заснував Першу династію правителів Стародавнього Єгипту тільки в приблизно 3100 до н.е., — говорить Мораєс.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *