Вчені реконструювали обличчя середньовічній людині з карликовістю

Вчені реконструювали обличчя середньовічній людині з карликовістю


Рештки черепа чоловіка з карликовістю, похованого у середньовічній Польщі, допомогли відтворити його зовнішність, пише Успіх in UA.

Вчені створили тривимірну модель його голови та продемонстрували у реконструкції, як відрізнялися її форма й розмір від середніх для людей значень.

Дослідники з Університету імені Адама Міцкевича спільно з колегами вивчали рештки чоловіка, поховання якого археологи виявили у Польщі у 1990 році. Він помер у віці 30-45 років між IX і XI століттям та мав зріст усього 115 сантиметрів, повідомляє nauka.ua

Аналіз кісток свідчить, що найімовірніше, чоловік страждав на ахондроплазію — спадкове захворювання, яке призводить до низького зросту та порушення пропорцій тіла.

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя Людини-дракона, яка жила 150 тисяч років тому

Окрім дослідження кісток чоловіка, для реконструкції його зовнішності науковці використали дані про м’які тканини, які покривають череп, у сучасних людей, а також дані про морфологічні особливості людей, які страждають на ахондроплазію.

Так їм вдалося створити тривимірну модель його голови. Бороду, брови та волосся фахівці нанесли самостійно, щоб підкреслити риси обличчя чоловіка та індивідуалізувати його.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *