Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса ІІ незадовго до смерті

Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса II


Фараон Рамсес II правив Стародавнім Єгиптом у період між 1279 і 1213 роками до нашої ери, пише Успіх in UA.

Він вважається найбільшим правителем в історії цієї країни, адже він був знаменитий своїми завоюваннями. Цей фараон значно збільшив територію Стародавнього Єгипту і в період його правління країна процвітала. Вчені використовували 3D-модель черепа фараона, щоб відтворити його зовнішній вигляд на момент смерті, коли Рамсесу II було близько 90 років.

Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса ІІ незадовго до смерті

Нова реконструкція обличчя фараона Рамсеса II не є першою. Два роки тому, як уже писав Фокус, вчені з Єгипту і Великої Британії використовували 3D-модель черепа фараона для створення його зовнішнього вигляду в середньому віці. Нова реконструкція обличчя була спрямована на відтворення вигляду фараона в той момент, коли він уже перебував на смертному одрі задовго до смерті. Хоча обидві реконструкції чимось схожі й дають змогу уявити, який вигляд мав наймайновитіший правитель Стародавнього Єгипту, який був представником ХІХ династії єгипетських фараонів, повідомляє focus.ua.

Мумію фараона Рамсеса II було виявлено 1881 року, але максимально докладне вивчення останків стародавнього правителя було проведено 1976 року. Тоді вчені з’ясували, що у Рамсеса II був сильно виражений неправильний прикус, а його зуби були значно зношені. У фараона також було виявлено дуже поганий стан кісток і передбачається, що він відчував сильний біль за життя.

Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса ІІ незадовго до смерті

Ці та інші дані, а також моделювання черепа фараона Рамсеса II дозволили вченим створити вигляд літнього чоловіка, якому на момент смерті було близько 90 років. Учені кажуть, що деякі риси обличчя фараона схожі з тим, як його зображували на статуях, які досі стоять у Єгипті.

Одним із членів команди, яка займалася відновленням передсмертного вигляду Рамсеса II, є Сісеро Мораїс, який відомий відновленням облич стародавніх людей. За його словами, під час підготовки до роботи вчені використовували великий набір даних, зокрема і зовнішній вигляд статуй фараона.

Читайте також: В Єгипті знайшли фрагмент саркофага фараона Рамсеса ІІ

За словами Мораїса, хоча деякі вчені вважають, що Рамсес II виглядав саме так, як зображений на статуях, нове дослідження показало, що це не так. Є деяка сумісність із реконструкцією, але вона лише часткова.

Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса ІІ незадовго до смерті

Вчені для того, щоб створити максимально реалістичний портрет фараона Рамсеса II незадовго до смерті, провели аналіз антропометричних даних і даних ДНК населення Стародавнього Єгипту. Також вчені зібрали дані сотень сучасних єгиптян. Після цього було проведено ретельний аналіз черепа з урахуванням усіх наявних даних про його особливості. У результаті було створено 3D-модель, після якої було створено сам потрет.

Вченим довелося зістарити обличчя фараона, щоб воно максимально близько відповідало передбачуваному вигляду дуже старого правителя. Хоча істинний колір обличчя Рамсеса II невідомий, вчені вибрали колірну палітру шкіри, яка використовувалася в давньоєгипетському мистецтві.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *