Вчені нарешті розкрили таємницю дитячого лепету

Вчені нарешті розкрили таємницю дитячого лепету


Дослідники вважають, що верески, вигуки й гарчання в перші місяці життя насправді відіграють важливішу роль у подальшому житті людини, ніж вважалося, пише Успіх in UA.

Дитячий лепет може здатися потоком веселої нісенітниці, проте дивні звуки, які видають немовлята, можуть відігравати важливішу роль у нашому подальшому житті, ніж вважалося раніше. У новому дослідженні вчені розкрили причину появи перших вересків немовлят у віці до 13 місяців.

У своїй роботі вчені проаналізували звуки, які видають немовлята протягом першого року життя, і виявили, що верески та гарчання, як правило, виникають групами. Тепер учені припускають, що дитячий лепет немовлят насправді є нічим іншим, як спробою попрактикуватися в голосовому контролі, необхідному для людської мови, повідомляє focus.ua.

Вчені нарешті розкрили таємницю дитячого лепету

За словами першого автора дослідження з Університету Алабами, доктора Хенджу Ю, результати їхньої роботи можуть мати важливі наслідки, адже можуть стати корисним маркером під час скринінгу порушень спілкування.

Водночас за словами доктора Еда Доннеллана з Університету Ворика, який не брав участі в дослідженні, результати нової роботи вчених стали вагомим доказом того, що немовлята навмисно видають різні голосові шуми. На думку вченого, попри те, що в дорослому житті ми не так часто використовуємо верески та гарчання, вокалізації немовлят, імовірно, допомагають їм розвинути контроль над звуками, що видаються. Зі свого боку ця здатність має вирішальне значення для розвитку подальшої розмовної мови.

Читайте також: Вчені встановили, як знак Зодіаку впливає на благополуччя людини

Під час дослідження доктор Ю з колегами вивчили 130 немовлят, аналізуючи щомісячні записи малюків, зроблені вдома. Вчені спостерігали за новонародженими з моменту народження і наступні 13 місяців.

Команда випадковим чином вибрала 21 п’ятихвилинний фрагмент з кожного запису і проаналізувала їх на наявність вересків, гарчання і голосних звуків, відомих як воканти. Вчені виключили деякі спірні випадки, в результаті у них залишилося 15 774 сегменти з 1104 записів. Результати показують, що понад 60% записів демонстрували скупчення або вересків, або гарчання стосовно вокантів.

Вчені нарешті розкрили таємницю дитячого лепету

Цікаво, що з усієї вибірки немовлят не виявилося жодного малюка, у якого не було б виявлено кластеризації ні вереску, ні гарчання. Автори дослідження зазначають, що кластеризація спостерігалася в усіх вікових групах від народження і до 13 місяців. Водночас найнижчі середні значення кластеризації спостерігалися в період від 3 до 4 місяців — це виявилося цікавим, оскільки раніше саме цей період вважався “початком вокальної гри” немовляти.

Читайте також: Вчені з’ясували, чому люди бачать привидів

Не менш цікавим виявилося і те, що після п’ятимісячного віку у немовлят спостерігалася вища частка кластерів вереску. Передбачається, що це може бути пов’язано з розвитком контролю над голосовими зв’язками.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *