Вчені довели, що депресія може передаватися через поцілунки

Вчені довели, що депресія може передаватися через поцілунки


Депресія, тривожність і проблеми зі сном виявилися здатними передаватися між партнерами через обмін мікробами з ротової порожнини під час поцілунків, пише Успіх in UA.

У людей із такими станами збільшувався вміст патогенних й умовно-патогенних бактерій у роті. Відстеження цих бактерій допоможе заздалегідь виявляти проблеми зі сном, депресію та тривожність, повідомляє nauka.ua.

Дослідження проводили за участі пацієнтів клінік з покращення якості сну: у 268 парах один із партнерів мав проблеми зі сном і депресію чи тривожність, а ще 268 пар були здоровими. Для участі в дослідженні пари мали нещодавно одружитися та почати проживати разом, тож часто обмінювалися б мікробіотою ротової порожнини через поцілунки й інші форми фізичного контакту.

Як виявилося, після шести місяців проживання поруч із людиною з безсонням і депресією чи тривожністю їхні партнери мали гірші показники за шкалами якості сну, депресії та тривожності, ніж на початку спільного проживання. Це супроводжувалося змінами в мікробіоті ротової порожнини, яка ставала подібною до мікробіоти партнера, який страждав на безсоння та депресію чи тривожність раніше.

Ці зміни включали зростання чисельності бактерій ClostridiaVeillonellaBacillus і Lachnospiraceae порівняно з людьми з нормальним сном і відсутністю психічних розладів. Зі змінами в мікробіоті ротової порожнини науковці пов’язали й зростання в слині рівня гормону стресу кортизолу. Хоча дослідження мало характер спостереження й не може встановити, чи саме зміни в мікробіоті призвели до появи проблем зі сном і депресії чи тривожності, підтвердження такого причинно-наслідкового зв’язку означатиме можливість передачі депресії та тривожності між людьми.

Науковці з’ясували, що зменшення різноманітності кишкової мікробіоти пов’язане з вищим ризиком депресії. Імовірно, це пов’язано з виробленням бактеріями нейромедіаторів, залучених у розвитку хвороби.

Читайте також: Науковці з’ясували, коли людство “приручило” корисні бактерії

Інфекцію бактерією Bartonella пов’язали з психозами, адже її ДНК частіше виявляли саме в пацієнтів із цим станом. Однак чи спричинила бактерія хворобу, чи лише загострила — невідомо.

А от наявність ДНК чотирьох вірусів у людському геномі пов’язали з виникненням депресії, біполярного розладу та шизофренії. Можливо, віруси стимулюють у мозку запальні процеси, що можуть призводити до цих захворювань.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *