В “Охматдиті” провели унікальну операцію на мозку без загальної анестезії

В "Охматдиті" навчилися лікувати дітей за допомогою музики


В Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” провели унікальну операцію на мозку, під час якої пацієнтка перебувала у свідомості, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я України у Facebook.

“У свої 16 Даша, як і більшість її однолітків, планувала вступ до університету, аж зненацька почались головні болі, запаморочення та порушення мовлення. Лікарі діагностували пухлину”, – зазначається у повідомленні.

Пухлина виявилась між мовними центрами. Видалити її, не зачепивши центри та провідні шляхи, можна було тільки якщо Даша буде у свідомості та буде розмовляти, аби нейрохірурги змогли зберегти мовлення дівчинці. Єдиний варіант, за якого це було можливо, — проведення операції з унікальною анестезією, під час якої пацієнт буде перебувати у свідомості. Це друга в Україні подібна операція, яку провели дитині.

Ця операція поєднала в собі чимало сучасних методик.

“Ми застосували комплекс унікального обладнання, що є в Охматдиті: станцію планування операції, нейронавігацію, ультразвуковий деструктор, мікроскоп з флюоресценцією (введено контрастну речовину, що під ультрафіолетом підсвічувала пухлину) та інтраопераційний УЗД-контроль”, — розповідає завідувач відділення нейрохірургії дитячої лікарні Павло Плавський.

На початку операції дівчинка була під загальною анестезією, а коли нейрохірурги проводили основний етап — у свідомості.

Під час операції неврологи-нейрофізіологи проводили картування кори головного мозку, аби не зачепити зону мовлення. Дівчинка описувала картинки, які вона бачила перед собою.

Читайте також: В “Охматдиті” навчилися лікувати дітей за допомогою музики

Вже через дві години у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО Даша самостійно стала на ноги, мала змогу пити та їсти все, що захоче. Увесь цей час поруч із нею могла перебувати мати.

“На наступний день Дашу перевели до звичайної палати. Одразу після операції дівчина перестала шепелявити, пропали проблеми з мовленням”, – зауважують фахівці.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *