В Одесі пам’ятник Пушкіну одягнули у вишиванку

В Одесі пам’ятник Пушкіну одягнули у вишиванку


В Одесі активісти освітньо-культурної мережі Гончаренко центр одягнули бюст російського письменника Олександра Пушкіна у вишиванку, пише Успіх in UA.

У такий спосіб організатори акції вирішили «дерусифікувати» монумент на Приморському бульварі міста та висміяти спроби окупантів привласнити українських митців.

В Одесі пам’ятник Пушкіну одягнули у вишиванку

За словами директорки Гончаренко центру Одеса Ксенії Кобальчинської, росіяни століттями привласнювали українських митців, науковців та винахідників, називаючи їх «своїми». Тож ця акція – спроба висміяти російських пропагандистів, а принагідно — дерусифікувати бюст у самому центрі міста.

«Нашу акцію можна трактувати і сприймати по-різному, і я впевнена, що так і буде. Вважайте це спробою дерусифікувати чи націоналізувати Пушкіна і позбавити Росію одного зі своїх символів. Микола Гоголь, Ільф та Петров, Казимир Малевич, Архип Куїнджі — список привласнених українських геніїв можна продовжувати довго. Що ж, в цю гру можна грати вдвох», — зазначає Кобальчинська.

В Одесі пам’ятник Пушкіну одягнули у вишиванку

Пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну прикрасили вишиванкою зранку 16 травня. Бюст розташований у самому центрі міста, на Приморському бульварі — навпроти будівлі Одеської міської ради.

«До повномасштабного вторгнення ми щороку прикрашали вишиванкою пам’ятник Дюку де Рішельє. Зараз перший одеський пам’ятник залишається недоступним: його захистили від можливих наслідків російських обстрілів. Тож росіяни відібрали у нас ще одну традицію, а ми відберемо один з їхніх символів», — додає керівниця одеського Гончаренко центру.

Читайте також: У мережі українці публікують меми, присвячені знесенню київського пам’ятника пушкіну

Зазначимо, бюст Пушкіну на Приморському бульварі встановили у 1887—1889 роках за кошти, подаровані одеситами. Після початку повномасштабного вторгнення містяни неодноразово вимагали прибрати пам’ятник російському поету, однак члени міської історико-топонімічної комісії вирішили залишити монумент у міському просторі.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *