В Італії знайшли багатий некрополь залізного віку

В Італії знайшли багатий некрополь залізного віку


Археологи розкопали численні артефакти, які вказують на особливий статус похованих у некрополі людей, пише Успіх in UA.

Дослідники виявили понад 200 гробниць, які датують раннім залізним віком. Фахівці розкопали численні артефакти, які вказують на особливий статус похованих у некрополі людей, повідомляє focus.ua.

Археологи, що працюють у Тренто, Італія, виявили великий доримський некрополь часів раннього залізного віку. Відкриття відбулося під час реставраційних робіт у районі Санта-Кроче.

Згідно з офіційною заявою пресслужби провінційної ради, на глибині вісім метрів під сучасним рівнем вулиці вдалося виявити понад 200 гробниць. Вважається, що некрополь належить до раннього залізного віку, між IX і VI століттями до нашої ери.

У цей період регіон був домом для ретинів — конфедерації альпійських племен, що мали мовні та культурні зв’язки з етрусками.

Експерти зазначають, що залізний вік ознаменував значні історичні та культурні зрушення в усьому Середземномор’ї, зокрема появу таких великих цивілізацій, як етруски, фінікійці, греки і кельти.

Дослідник Франко Марзатіко розповів, що ця епоха збігається з великими історичними подіями, включаючи перші задокументовані Олімпійські ігри в 776 році до н. е. і традиційну дату заснування Риму в 753 році до н. е.

Читайте також: В Італії знайшли раніше невідомі гробниці етрусків

Характерною особливістю некрополя є його шарувата структура, з вертикально розміщеними похоронними стелами, що позначають західну межу кам’яної камери під курганом. З часом навколо цієї ділянки були сконцентровані додаткові поховання.

Наявність поховальних речей високого статусу, включаючи металеву зброю та вишукані прикраси з інкрустаціями з бурштину та скляної пасти, свідчить про широкі культурні взаємодії з регіонами Італії та надає цінну інформацію про тогочасну соціальну ієрархію.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *